• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Tänään lähdetään kohti Saksaa!

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Mizku75
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Liittynyt
26.2.2005
Sijainti
Nokia
On tätä päivää odotettukkin, sitte vähintään viimeiset 5vuotta!!
smile_org.gif

Viime yön sai vielä nukuttua oikein hyvin, mutta alkaa jo jännitystä ilmeneen..vielä on pieniä valmisteluja tekemättä..ehtii, ehtii..
cool.gif
 
Jees...hyvää reissua sitten vain.
Muistakaa tarkkailla autobahneilla taustapeilejänne!
-w-
 
Hyvää ja turvallista matkaa,toivottavasti kelit suosivat.
Muutama viikko vielä ja määränpää Andalusia,juhuu.
 
Hyvää matkaa sinne.

Meillä on vain itäsuomessa reissu tiedossa.

Muistakaa ne saksalaiset elintarvikkeet myös......
033102beer_1_prv.gif
 
Dodih!
Ja takas ollaan terveinä!Koitettiin kovasti katella taustapeilejä..
smile_org.gif

Hieno reissu oli,oikein loistava!!
Nyt tekis melkein myydä mopo pois ku joutuu ajella näitä suomen routamonttuja..
mad.gif

Mun Saksa-käsitys muuttu totaalisesti!Ok, pohjois-saksa on mitä on mutta etelämpänä onkin sitte ToDella hienoja teitä ja kaunista luontoa!!
bowdown.gif

-Saksa Ei Ole Paskamaa..
tounge.gif

Ihmisetkin kovin yställisiä..ei tarvinnu kauaa olla kartta kädessä, sormisuussa, kun joku tuli aina opastamaan!
thumbs-up.gif

Tahtoo uudestaan...!
Aijoo..sen verran tietenkin piti koittaa: 285Km/h sain Suitsan mittariin..sitte alko mutka lähentyä liian jyrkän näkösesti..Ei menny enää Mersut/Audit/Bemut edellä siinä vauhdissa..
biggrin.gif


Ainii..kelitkin suosi!!Eräs ruottainen näytti käsilämpömittaria A-baanan pysäkillä eräänä päivänä:41,1 astetta!!
 
Matka kertomusta odotellessa.... :veheltelevä hymiö:

Ja mites muuten sait kamat kulkeen giksulla?
 
Matka kertomusta odotellessa.... :veheltelevä hymiö:

Ja mites muuten sait kamat kulkeen giksulla?
Jaa, että sellanenkin pitäs väsätä..
smile_org.gif

Reissu siis kesti kokonaisuudessaan 9pv, ajopäiviä 6.
Mulla oli takapenkin päällä normaalin kokonen tankkilaukku kötöstettynä mustekaloilla kiinni(aluksi pelotti hieman, että pysyykö se niillä kiinni >200 vauhdeissa..hyvin pysy)
Ja sitte tankin päällä pienempi laukku.
Niihin sain mahdutettua kaikki tarvittavat kamat...tiukkaa teki!
 
Back
Ylös