Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.
Käytät vanhentunutta selainta. Se ei välttämättä näytä tätä tai muita verkkosivustoja oikein. Sinun pitäisi päivittää tai käyttää vaihtoehtoista selainta.
Tuli tuossa mieleen Kirjailija Kalle Päätalon kirjoja lueskellessa, että mahtaako se vaarallinen Vittuojan Z- mutka olla vielä tallelle Koninhaudan jälkeen Jokijärvelle päin mentäessä.
Mutkia tuolla kys. tiellä kyllä riittää. Tuon vittuojan (nyk. kauniinpaikanoja) ja konihaudan välinen matka on noin 15 km ja on siinä välissä pari ihan mukavaa mutkaa...Liekkö Päätalo tarkoittanut sitä vanhaa tietä mikä ei ole enää käytössä.
Eilen tuli viimeksi tuo nykyinen tie ajettua läpi... Tien kunto on vaan paikoitellen melko surkea, mutta kun tuota tietä on tullut niin pajlon kuljettua niin on aikalailla selkäytimessä nuo heitot/urat/halkeamat/muut.