• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

T-Torstai (Tampere) 18.9. klo 17 Lahdesjärven ABC:lta

LaMasquerade

Vauhti korjaa virheet
MotOrg ry jäsen
T-Torstai (Tampere) 18.9. klo 17 Lahdesjärven ABC:lta

Oli sitten mennyt kivi renkaaseen viime torstain sepelisirkuksessa itselläkin, mutta eilen illalla sain uutta kumia alle ja nyt on hinku kova taas mutkille testaamaan. Lähteekö muuta kööriä mukaan? Kelin pitäisi huomenna olla passeli.. :thumbup:

PS. Koitetaan välttää tappajasora-osuudet tällä kertaa! :) :orgmp3: :)
 
Aurinko paistaa jo.. :D

Tänään en tätä peru vaikka olisi kuinka vähän osallistujia, koska oikeesti on pakko päästä mutkille kokeilemaan miltä toi rykkönen tuntuu ensimmäistä kertaa järkevällä ja uudella rengastuksella.. :orgmp: :cruising: :orgmp:
 
Keliolosuhteet houkuttelee toki ajelulle, mutta nyt samiselle ajankohdalle sovitut menot haittaa osallistumisen ajeluun.
 
Hyvin kerkesin kotiin jo klo 1805 lapsen likaksi ja pääsi vähän ajamaan. Eli hyvä reittivalinta tänään. Ramsosta oli hyvää hiekkatietä tottijärvelle eikä tappajasepeliä.
 
Me oltiin kiskokabinetin kohdalla about 1745.. ja Häijäässä vähän ennen kuutta.. eli oisit voinu vielä vähän matkaa tulla ja silti ehtiä..

Lenkkinä siis perus Ramsöö-Ellivuori-Jumesniemi reitit. Vauhtina semmonen kylmän syyskelin sopiva.. :)
 
Ei millään ehtinyt irtoamaan töistä. Tällä kertaa ei tainnut tulla (rengas)rikkoja? :)
 
Ei tullu, porukkaa oli suurinpiirtein neljä. Jumesniemessä kun letka kasvoi yhdellä tuplaäksällä osaksi matkaa ja alussa lao häippäs.
 
Oliko, en mä niitä niin tunne, mut olin lukevinani xx kun se taitto letkaan Jumesniemeen Tampereelta päin.
 
Back
Ylös