• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

T-ajot = .Orgin Tiistai Tampere 20.4.2010

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja tso
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Js taas sitä mennään...


Lähtö klo 18:00, ABC Pirkkala.


Säännöt samat kuin viikko takaperin, eli ei hölmöillä ja vauhti suunnilleen sama. Reippasti vaan hihasta nykäseen jos on toiveita reitin tai vauhdin suhteen. Itse tarviin korttia sen verran paljon, että reilummat kiireet jätän suosista radalle.

Jos tiistaina sään puolesta luvataan räntää tahi muuten kökköä laitetaan peruutusviesti viimeistään puolilta päivin tiistaina.

062802moto_prv.gif


Kuten viikko sitten todettiin ajeluiden ilmoituksesa ja jälkilöylyissä.. T-ajot eivät ole tarkoitettu kaikille - nopeat kuskit ajavat omia kimppa-ajojaan. Meille muille.. eikun mukaan vaan!

Edit: Lähtöpaikka lisätty.
 
Josko sitä tällä kertaa olisi kuumeeton. Vaatii järjestelyjä, mutta koitan ehtiä. Elämä on priorisointia...
062802jumpie_prv.gif
 
Jou, keli-ennusteet vaikuttaa sen verran lupaavilta, että voisin tulla myös taasen ajelemaan..
 
Up.. Nostetaan ketjua vähän, ettei jää huomaamatta. Ja taas on tiistaiksi luvassa viikon parasta ajosäätä, kyllä mein kelpaa  
062802moto_prv.gif
 
Voisin tulla messiin mutta mun tarttee olla klo 20 Nekalassa. Eli lähden sitten kesken pois jos/kun en muuten ehdi.
 
Kappas veri rupee taas jo kiertämään... Prkle, bootseihin tarttee pian hommata uudet korot. Kuluvat noissa mutkissa liian kanssa...
thumbs-up.gif
 
Hyvä reitti, mutkaa mutkan jälkeen  
smile_org.gif
..ja routapatteja routapattien jälkeen, se ei ole niin hyvä, mut kaipa ne tosta alkaa tasoittua hiljakseen.

E: Ja päästiin sen Säijän "paikallisen aktiivin" kotivideollekin. On siinä sedällä hyvät harrastukset  
wink.gif
 
Kiitokset seurasta. Taisi takapuoli olla enemmän satulasta irti kun satulassa. Melkoista perunapeltoa varsinkin 301.

Ja reitti tässä: GOOGLEMAPS

Loppumatkasta oikaisin letkan Nokialta motarin kautta lämmittelemään Pirkkalaan.
 
Joo, kiitoksia taas täältäkin.

Harmi kun joutu lähteen kesken mutta ei voi mitään kun olin luvannu mennä mukelon kanssa pelaan sählyä. Vaativia noi kaksivuotiaat!
smile_org.gif
 
No niin, en jaksanut illalla enää nettiä aukaista joten tässä eiliset hailaitit mitä jäi mieleen.

- p#%keleen routamöykyt
- sormet vähän paleli
+ hyvä lenkkipätkä (kiitti tso)
+ jono pysyi kasassa ja projekti aikataulussa perillä
+ 11 pyörää itseni mukaan lukien, eli enkat tälle kaudelle
+ hyvä fiilis !

Plussalle jäätiin, eiku ens viikolla taas  
sport05.gif
 
Back
Ylös