• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Suzuki GSX-R 1000 2006 koko putkisto vai slipari?

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Jynttäri
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Moikka!

Tarkoitus olisi talven aikana päivittää putkistoa kyseiseen vehkeeseen ja mielelläni kuulisin millaisiin ratkaisuihin foorumin muut jäsenet olette päätyneet.

Olen yrittänyt etsiä verkosta ensisijaisesti koko putkistoa käytettynä, mutta tarjonta on varsin vähäinen.:blink: Uusia putkistoja tuohon vuosimalliin näyttäisivät tekevän enää Voodoo ja M4. Edellä mainituista M4 voisin uutena harkitakin vakavasti: https://m4exhaust.com/suzuki/suzuki...6/gp-full-system-with-stainless-tubing-black/

Sliparien osalta tarjontaa näyttäisi olevan hyvin, mutta mistä kannusta se paras ääni lähtee?:orgmp2:
 
Minulla on pikkuisen tuoreemmassa k7 Gixerissa Yoshimuran putki. Tuossahan on sama pitkäiskuinen peruskone, kuin k5-k6 malleissa, mahtaisiko putket sopia ristiin? Runko näissä toki erilainen. Niin tai näin, olen joka tapauksessa ollut tyytyväinen putkeen. Se virtaa hyvin eikä ole ihan älytön äänitasolta. Sliparissa on myös noisekillerille paikka, jos haluaa hieman vähemmällä mökällä liikkua.
 
Back
Ylös