• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Selkäsuoja Yokon takkiin

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja väykkäri
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Selkäsuoja Yokon takkiin

Ostin Yoko Y1.1 asun. Hyvä on mutta selkäpanssari on ihan P...ka. Sellainen EU-hyväksytty telttapatjan pala.

Onko kellään kokemusta minkälainen suoja ko takin selkämykseen mahtuisi? Siis kunnollinen, ei tosin erikseen puettava.
 
Kyllä kapea se on. Jotain jäykempää sinne pitää silti laittaa. Jotenkin luulen että nuo "puettavat" jää normiajossa käyttämättä - laiskuuttaan.
 
Slerba sanoi:
Tällaisesta leikkailet ylimääräiset pois :thumbup:

Mulla on tollanen stormilta ostettuna, on kyllä hassua materiaalia – vois varmaan kuvailla että se on "laiskaa" ja jämäkkää kumivaahtoa! Se menee vaikka rusettisolmuun, mutta hitaaaaasti… Ja kun se on vähän aikaa lattialla niin se on ennallaan.
 
Back
Ylös