• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Raision jäähdytinhuolto?

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Mirro
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Liittynyt
5.8.2007
Sijainti
Turku
Tunteeko joku ko. firmaa? Minulle suositeltiin tätä pakkasen rikkoman syylärin korjaukseen, ja nettikeskusteluissakin firmaa ylistetään - mutta yhteystietoja ei tuon nimiselle firmalle löydy.
 
Tuon mäkin löysin, mutta jäi arveluttamaan, kun nettikeskusteluissakin puhutaan nimenomaan "jäähdytinhuollosta"...
 
Joskus muutama vuosi sitten havaitsin hyväksi jäähdyttimen korjauspaikaksi Tuotekatu 8:ssa olevan jäähdytin korjaamon. Se sijaitsi silloin K1-katsastuksen kanssa samassa rakennuksessa.


Aikaa on muutama vuosi kun tuolla kävin, joten on saattanut muuttaa jonnekin muuallekin. Ainahan sitä voi käväistä katsomossa löytyykö vielä kyseisestä paikasta jäähdytin korjaamoa.

Enkä muista korjaamon nimeä, saatta olla että kyseinen paikka on muuttanut tuonne Purokadullekin.
 
Jep, viime kesänä käytin syylärin paikattavana Raisiossa jäähdytinkorjaamolla,tuskimpa siellä niitä kovin monta on,

työn jälki oli hyvä, jätin syylärin sinne kävin asioilla ja palatessani homma oli ok. Hinnoittelu oli vähintäänkin kohtuullinen.

Suosittelen tällä kokemuksella.
 
Kiitoksia neuvoista. Tämä case päätyi kuitenkin siihen, että ostin käytetyn syylärin rikki menneen tilalle, kun sellainen tuli niin halvalla vastaan.
 
Nimi nykyään ilmeisesti raision jäähdytin ky.
Crossipyörän kytkinkorin hitsautin em. lafkassa. Uusi olisi maksanut ~250€, korjaus maksoi 10€ ja hyvin on kestänyt. Suosittelen.
 
Back
Ylös