• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

PK-Torstai ajelut

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja tr3
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Talvi kiristää otetta ja lunta puskee tupaan, mutta kesä vääjäämättä tulee ja ja niin myös Torstai ajelut
thumbs-up.gif


Kausi 2009 polkaistaan käyntiin reilun kuukauden päästä

Vetureina kesään 2009

Riisor, Kelvoton, Masa ja Tr3

Perämiehinä toivottavasti samat luottomiehet

Fiiliksiä kaudelta 2008 reilun 160 kuvan verran

http://kuvablogi.com/nayta/1165779/

Tehdään tästä kesästä taas ikimuistoinen

All night long ajot pukataan tähän mukaan ja veto napapiirille ja joku fani veto radalle katsomaan ratakettujen menoa, sekä jos kesä on vihdoin lämmin muutama uintireissu pitää vetää

kaikki joukolla mukaan uudet ja "vanhat"

Tiedotetaan taas lähtöpaikat tuttuun tapaan täällä
062802moto_prv.gif
 
Hienoa pojat - nyt tää on siis virallista.
Mukana mahdollisimman monessa - oli se vaan viime kaudellakin niin kivvoo
062802jumpie_prv.gif


EDIT: Pidetään me muut nyt huolta siitä, ettei vetureiden/perämiehien tarvitse kahvitauoilla itse kuvetta kaivaa. Se on pieni fiksu kiitos heidän 'urakasta'.
 
odottavan aika on niin kauhean pitkä  
biggrin.gif


Yritetään ehtiä mukaan mahdollisimman monelle ajolle  
sport05.gif
 
Jeeeee, onneksi tähän kaamokseen tulee edes hieman pieniä iloja, ja myös odotusata.

Kiitän jo etukäteen vetureita,( ja tietysti perämiehiä) kun jaksavat lupautua moisiin tehtäviin, vaikka heitä välillä haukutaankin: eli KIITOS.
 
Kiitän jo etukäteen vetureita,( ja tietysti perämiehiä) kun jaksavat lupautua moisiin tehtäviin, vaikka heitä välillä haukutaankin: eli KIITOS.
Miten niin välillä
nixweiss.gif


Jotenkin jäi mieleen viimekaudella että torstain ajojen rituaaleihin kuului (kiitosten ohessa) yletön tyhjästä haukkuminen.

Henk.koht. olisin kyllä valmis osallistumaan torstai ajoihin ilman kyseistä turhaa rituaalia.

Elikkä, eiköhän tulevana kautena vaan nautita yhteisestä harrastuksesta ja jätetään se ylimääräinen p-jauhaminen pois.

Hienoa että vapaaehtois toiminta yhä elää ORG-ajoissa
bowdown.gif


Kevättä odotellessa..
062802moto_prv.gif
sport05.gif
062802moto_prv.gif
062802moto_prv.gif
062802moto_prv.gif
 
Juu, on hienoa että jaksatte järkätä näitä  
thumbs-up.gif

Mut kesällä tuppaa aina juur noi torstai-illat oleen töitä.
Mut enpähän ole sit hidastamassakaan ketään, kun mieluummin maisemia ihaillen köröttelen, ellei radalle mene  
tounge.gif
 
Ei tule mistään mitään jos ei saa ihmisiä sättiä, kuin sä nyt tollee ajoit yms
biggrin.gif


Kysymys kuuluu kerkeääkö Fatboin sarvissa taukopaikalle?
 
Määki lupaan osallistua mahdollisimman moniin ajeluihin, jos porukkaan sopii... Ja tottakai letkan vetäjille kahvit/pullat tarjoillaan sillontällön!
smile_org.gif
 
Jesh, tulis tuo kesä niin päästäis kurvailemaan
062802jumpie_prv.gif


Mulle on kelvannu kaikki, ei oo tarvetta vetureita moittia. Jos ei ole tyytyväinen, voihan sitä lähteä ite veturiksi. Tai ajella minne mieli tekee, sehän tässä mopoilussa parasta onkin, valinnan vapaus! Ei niitä mutkapätkiä tässä Etelä-Suomessakaan ihan rajattomasti ole, joskus joutuu ajamaan suorempaa tietä tai samoja latuja kuin ennenkin.

Mutta mikä tuossa linkitetyssä kuvassa kiikastaa? Penssiinin hinta, ABC vai Merihaka, siinä kolme vikaa mitä minä tuosta löysin. Muuten kaikki kunnossa.
 
Ei ole ollut valittamista, ja odotan innolla tientukoksi pääsyä
062802jumpie_prv.gif
.. Hyvää settiä oli viime vuonna kunhan ensin pääsin kiinni letka-ajon jujuun, sitten oltiinkin koukussa ja kunnolla.
 
^^Joo, toi on totta, ensin epäilin itekin noihin touhuihin mukaan lähtöä, mutta jo ensimmäinen ajokerta vakuutti. Porukassa ajaminen on kivaa.
 
Talvi kiristää otetta ja lunta puskee tupaan, mutta kesä vääjäämättä tulee ja ja niin myös Torstai ajelut  
thumbs-up.gif


Kausi 2009 polkaistaan käyntiin reilun kuukauden päästä

Vetureina kesään 2009

Riisor, Kelvoton, Masa ja Tr3

Perämiehinä toivottavasti samat luottomiehet
OHO
omg.gif


Nyt tuli kyllä isoja paineita, mopohan on vielä purkuvaiheessa.
Täytyy vissiin ruveta oikeesti ropailee siellä pajalla.

Toivottavasti ei satu eka vetovuoro voipi olla meno aika rauhallista, sen joutuis varmaankin vetelee skootterilla.

Ja nyt pajalle räplään sitä raatoa, et päästäis edes joskus niille "kelvottomille" reiteille.
062802moto_prv.gif
 
Back
Ylös