• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

PK-torstai 4.7. klo. 17:00

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Supertuke
  • Aloituspäivä Aloituspäivä

Supertuke

MotOrg ry
Puheet teoiksi PK.

Lähtö torstaina 4.7. Nurmijärven Myllykukolta klo 17:00.

Noin 280km. Kahvit ja tankkaus matkalla. Eka tankkipaikka max. 180km lähdöstä, ilmoita veturille mikäli tarvitsee tankata aikaisemmin.

Uudet letkailijat, tsekatkaa letkaohjeet.
http://www.moottoripyora.org/keskustelu/showthread.php/247306

Sääennuste ei vielä varma, joten säätsekki vielä torstaina puolen päivän aikaan.

MENNÄÄN!
 
No ni! Oot sanasi mittainen mies, ja sinähän et ole ihan lyhytsanainen :thumbup:

Mukana oon, sikäli mikäli pärrä & ukko ovat vielä ajokunnossa keskiviikon Alastaron retken jälkeen :paikallatuulee:
 
Tää oli kyllä SUPER hyvä pk ilta. Oli niin hyvä.että näkee monta yötä unissa.:) Veturille isot isot kiitokset. Ja muille myös:thumbup::thumbup:
 
Aleksis Kiven asuinseuduilta lähti 7 veljestä, ehdittiin kauas - ja pienessä ajassa takaisin. Aikamoinen PK tou-rinki, johtuiko veturin pyörätyypistä mutta tehtiin matkaa ja wauhdilla… Kuntoilupäivä, kiitos keulaan, perään ja muille :orgmp: ”veljeksille”.
Kyllä kannatti taas lähteä; päätän runollisesti A. Kiven sanoihin - ”minä elän” :)-
 
Olipa maittavaa kurvailua:WAZAAP:. Suuret kiitokset veturille ja letkalaisille. Oli hauska päästä seuraamaan oikein aitiopaikalta miten tollasta möhkälettä viedään mutkatiellä:grin:
 
Suuret kiitokset veturille taidokkaasta reitityksestä. Näytit meille mallia siitä, kuinka suurta konepyörää käsketään ja tanssitetaan mutkasta toiseen :respect:

Kertakaikkisen mahtava ilta! Kiitos kaikille mukana olleille hienosta seurasta :thumbup:
 
Back
Ylös