• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Paras moottoripyörä

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Guest
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Tosi hienoja pyöriä olette luetelleet. Mutta koska tässä kisassa ei ole yhtä eikä kahtakaan voittajaa niin en malta olla linkittämättä tähän toista keskustelua http://www.moottoripyora.org/cgi-bin....t=87632 . On nimittäin hieno pyörä palaamassa kuvista päätelleen nättiin kuntoon.
062802jumpie_prv.gif
bowdown.gif
 
1100R houkuttaa jostain käsittämättömästä syystä.
Muunmuassa tuoltahan niitä CB1100R:iä saa, kaksikin kappaletta halpaan alle 8 tonnin hintaan: http://www.japsirauta.fi/. Kannattaa muutenkin nostalgikkojen tutustua mainittuun sivustoon, paljon katseltavaa.

Jos minä hankkisin projektiksi 80-luvun pyörän niin valinta olisi joko RD350 (sininen, YPVS, kokokatteella), RD500 tai jostakin syystä nuoruusvuosieni unelmapyöräksi mielletty Moto Guzzi Le Mans Mk IV. Vaikka en eläissäni juuri muita kun Hondia ole edes omistanut (VFR750R:seen (=RC30) minulla ei koskaan tule olemaan varaa.)

/MarcusB
 
Olipas runsaasti hyviä pyöriä jo tuolloin. Nostaisin vielä mukaan listoille '85 markkinoille tulleen Suzuki RG500 Gamman. Oli aika äärimmäinen laite tuokin..
buttrock.gif
 
Back
Ylös