• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Pakoputki(sarja) Triumph street triple 675

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Zatarra
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Terve,

Uutena pyörien parissa haluan kysyä: Minkä pakoputken / -sarjan voin asentaa v 2008 Triumphin Street Triple 675:een? Onko tuohon jotkut tietyt jotka sopii, vai onko kamppeet ”universaaleja”?

Tavoitteena olisi siirtää pakoputken pää penkin alta alas renkaan viereen.

Kiitos valmiiksi vastauksista!
 
Kyllä ne on merkkikohtaisia. Itsekin tietty voi sepätä, jos intoa piisaa, mutta tuon ikäisessä pitää olla E-hyväksytty tai poliisi saattaa viedä kilven ja antaa sakkoa, jos sillä on paha päivä.

Muistaakseni ainakin Zardilla oli alaputki.
 
Muistaakseni tuohon sai uutena Arrow:n putkea lisävarusteena, mutta eivät taida sitä enää afternarketina tehdä. Zardille vaan tarjouspyyntö sisään tai eBaysta etsien Arrow.
 
2013 eteenpäin on putki alhaalla. Se, että tuleeko öljypohjan kanssa ongelmaa mahtumisen kanssa, on vaikeampi kysymys. Löytyisi kuitenkin orkkiksena ja tuskin paljon virkavaltaa kiinnostaa.
 
Back
Ylös