• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Otin lipat Dolomiitellä, missä huoltoliike?

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja TLo
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Löytyykö teidän tiedostoista huoltoliikettä salzburgin nurkilta? Tarvisin vähän varaosia sivulaukun kiinnityksiin.. Kerron sitten myöhemmin mitä tapahtui. Kiitos jo etukäteen tiedoista.
 
Jaa-a. Normaalisti auttaa kun kertoo vaikka mopon merkin ja laukkujen merkin. Avataria jos on uskominen niin jostain Bemarista on kyse. Googlen eka hitti haulla "bmw motorrad salzburg" osoittaa Auto Frey-nimiseen liikkeeseen.
 
Kiitos pal'. Laukku nyt kiinni irtohihnalla. Toivottavasti saan varaosia. Ja terveisiä täältä Cortiinasta; Märkää on!
 
Auto Ikaro S.r.L.
Via Siemens, 4
39100 Bolzano
Tel.: +390471546000

Auto Nowak GmbH
Villacher Straße 72
9800 Spittal/Drau
Tel.: +4347623447

Fritz Unterberger - Wolfgang Denzel
Griesauweg 32
6020 Innsbruck
Tel.: +4351233435

Unterberger Automobile GmbH & Co.KG
Endach 32
6330 Kufstein
Tel.: +4353726945

Autohaus Kaufmann KG
Landesstraße 30
5710 Kaprun
Tel.: +4365478534

Tuossa vielä jokunen siitä ympäriltä. Bon voyage!!!
 
Alpenstrassen huoltoliikkeestä nyt tilattu laukku ja alumiinikiinnike. Huomenna klo 12 vaihdetaan uudet releet. Tosi ystävällinen ja avulias hemmo siellä duunissa. Aamulla tsekataan Hitlerin kesäpaikka ja huoltotauon jälkeen suunta wieniin tai Bratislavaan. Tänään ajeltiin siis Cortiinasta tänne Salzburgiin ja ollan yötä hotelli Castellanissa. Hieno päivä oli ajaa Alppien yli!
 
Kerroppa terveisiä Mr.Buchebnerille, jos vielä Auto Freyllä käyt.
Muistaa varmasti suomalaisen Bemarikuskin, jonka Adventurea korjasivat enemmänkin 09 keväällä.
Asiallinen paikka, mukavaa henkilökuntaa ja palvelu toimi hyvin.
 
Autohaus Kaufmann KG
Landesstraße 30
5710 Kaprun
Tel.: +4365478534

Asensi mun motoon uuden takanakin kohtuullista korvausta vastaan. Suosittelen
biggrin.gif

Heh.. vaikka oli Bemari-liike, niin Yamaha oli tervetullut
biggrin.gif
 
No nyt ollaan kotona uuden laukun kanssa. Kiitos vielä Seppo02 & co osoitteista. Kaikki toimi saksalaisella tarkuudella varaosien suhteen, vaikka Itävallan puolella oltiinkin. Siinä kaarteessa missä otin lipat oli paikallinen maanviljelijä " lannoittanut " hieman tietä. Siinä kun autot kiihdytteli ylämäkeen, niin renkaat sutivat. Multa lähti molemmat pyörät alta. Mitään en ehtinyt tehdä. Onneksi vauhtia oli korkeintaan 40 kmh.Eli sateella alppitiet on kyllä petollisia. Kun ajaa alaspäin, niin pienemmälle vaihtaessa peräkin tahtoo irrota. Tuossa vielä linkki "Mun kurviin" http://maps.google.fi/?ll=46.....,0,,0,0
 
Mitenkään asiaan liitymätön kommentti: klikkaile vähän eteenpäin siitä mutkasta-> on meinannut googlen auto keilata pari moottoripyöräilijää
eek.gif
 
Mitenkään asiaan liitymätön kommentti: klikkaile vähän eteenpäin siitä mutkasta-> on meinannut googlen auto keilata pari moottoripyöräilijää  
eek.gif
Taitaa olla googlen auto mennyt siinä kuvassa samaan suuntaan pyörien kanssa.
smile_org.gif
Hauskasti hyppii kaistalta toiselle kun selaa eteenpäin eli osa kuvista on "meno matkalta" ja osa "paluu matkalta".
 
Back
Ylös