• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Onko K7 750Gsx-r hydraulikytkin?

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Dex1
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Luin tuossa toista topiccia, ja jäin ihmettelemään kun mainittu että K7 mallin 750 GSX-R:ssä on hydraulikytkin, vanhemmissa vaijerilla.

Tänään juuri hain liikkeestä K7 uuden 750 gixxerini, ja siinä on kyllä vaijerikytkin?

Mietin että ei kai tässä nyt apinaa koijata ja pyörä olisi joltain osin peräti K6 "yli-ylivuotinen" vaikka ajamaton onkin? :o
 
K6 ja K7 ei pitäis mitään eroja olla mielestäni.
Itelläki K7 ja vaijerilla toimii joku nyt ilmeisesti jauhanu soopaa.
 
K7 tonnisessa on hydraulikytkin. Tänä vuonna tuli uusi 750 siinäkin voi olla, mutta enpä usko että ne sitä olisivat viime vuonna jo laittaneet.
 
Kiitos paljon!
smile_org.gif
 
K8 tonninen onkin muuten sitten ainoa tänävuonna nestekytkimellä varustettu japski. Myös Honda siirtyi nyt vaijeriin.
 
Vaijerissa jollain tapaa parempi tuntuma vai, veikkaisin? Vai miten ne nuinpäin siirtyy hydraulista vaijeriin
omg.gif
 
Back
Ylös