• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Öhlinseistä kysymystä

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Pahus
  • Aloituspäivä Aloituspäivä

Pahus

Rata ja koulutus
MotOrg ry jäsen
Liittynyt
7.3.2006
Sijainti
Kvl
Onko faktaa seuraavasta? Pitäis laittaa uus iskari Bläkkäriin,tarjolla VFR:ssä ollut.

Öhlinsin sivut ilmoittaa Blackbirdiin ja 750 VFR:än takaiskariksi samaa tyyppiä, 46HRCS. Bläkkärissä pituus olis 319 mm ja isku 52 mm, VFR:ssä pituus 325 ja isku 58 mm.

Kysymys; saako tuon iskarin pituuden ja iskun säädettyä tuon 6 mm lyhyemmäksi JA miten kiinnikkeet sopii? Pituuden luulisin olevan säädettävissä, mutta miten lienee tuo kiinnikejuttu? Ei huvittais rälläköidä tai porailla muuten ihan hyvää iskaria piloille, toisaalta ei huvittais ostaa vanhaan pyörään kallista uutta iskaria, jos vähän käytetyn saa edullisesti.
smile_org.gif
 
Back
Ylös