• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Nakut GSX 1200 vs. GSF 1200

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja maximal
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Näiden kahden pyörän eroja mietiskelen.
Gsx:ää valmistettu ainakin 98-02 ja ne vm:t kiinnostaa.
Onko mm. moottorit samat? Ainakin ulkopuolisin puolin näyttäisi suht samalta.
Runko on erilainen,onko havaittavia eroja näiden kahden välillä?
Ja gsx mallissa kaksi iskaria takana,gsf yksi. Kumpi parempi?
Ilmeisesti kumminkin suht harvinainen kampe tuo gsx, vai?

Mielipiteitä ja kokemuksia kaivataan!
 
Noh, ne oli jo tiedossakin. Mutta kiitos silti!

Kokemuksia ja muita specsejä kaivataan vieläkin..
 
Jos tosiaan meinaat GSX1200, ei 1400, niin sitä ei vissiin ole koskaan tuotu Suomeen. Varmistaisin esim. varaosien saatavuuden aika tarkkaan, voi olla kenkku tilanne jos kaiken joutuu tilaamaan ulkomailta. GSF1200:aan täällä on osia ja tarvikkeita vaikka lampaat söisi.
 
Harvassa noita taitaa tosiaan olla!
Mutta näyttää vaan kovasti siltä että on samat koneet ainakin banditin kanssa niin sille puolelle varmaankin osia löytyis.
 
Kone on vissiin sama, mutta GSX:ssä kiiltävät posket. GSX:ssä Brembon jarrut, tankki muhkeampi, runko erilainen. Yleisilme ehdottomasti parempi GSX:ssä.

ps. yksi GSX olisi allekirjoittaneella edullisesti myynnissä ;)
 
Ahaa, jarrut siis ilmeisesti paremmat,vai mitä vihjailit?
smile_org.gif
Ja onkohan jousituksissa sen suurempia eroja, hyväksi tai huonoksi kummallekaan?
 
Ainakin minä kääntyisin banditin puoleen, koska siihen saa tarpeen vaatiessa palikkaa enemmän kuin riittävästi.
 
Taitaa olla makuasia. Nuista kumpikaan mikään hyvä oo
wink.gif

GSX on hieman perinteisemmän oloinen ja Banditti ehkä hieman persoonallisempi.
Päädy ny sitten kumpaan tahansa niin on varmaan hyvä valinta
 
Back
Ylös