• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

MV Agusta F4 jarruvalo ei pala lämpöisenä

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja MarkoN
  • Aloituspäivä Aloituspäivä

MarkoN

MotOrg ry
MV Agusta F4 jarruvalo ei pala lämpöisenä

Moi kaikki.

Olen uusi harrastaja ja vasta viikon ollut tämä pyörä F4 1000R vm.2006.

Eli ongelma olisi ettei jarruvalo syty kun pyörä on lämmennyt, äänimerkkikään ei toimi ollenkaan. En tiedä liittyykö nämä toisiinsa. Oli myös ongelmaa ettei vilkut toimineet lämpöisenä mutta vaihdoin uuden releen jota netissä suosittelivat tähän pyörään ja alkoi pelaamaan(ainakin testilenkillä tänään toimi).

Eli olisiko kellään käryä mistä tuota ongelmaa alkaisi metsästämään. Sähkökaaviota katselin ja näytti että aika paljon piuhat tulee Eculta.
 
töötti ei toimi kylmänä eikä kuumana?
tämä voisi olla ihan perinteinen sähköpiuha poikki, liittimet hapettuneet tms -juttu.


siis jarruvalo toimii kun pyörä kylmä mutta ei kun pyörä lämmennyt?
Näin sekä kahvasta että polkimesta koittaen?
Muita lämpenemisestä johtuvia juttuja ei ole?

hieman mystistä
eihän jarruvaloa sytytetä minkään releen avulla, vrt kuvaamasi vilkkuvika
Auttaako kylmäsprayn suihkuttelu?
 
Back
Ylös