• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

mootoripyörälehden tilaus ja toimittamattomuus

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Timberline
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Siis kävi näin, joku lehtimyyjä soitti ja tarjosi jotain mp lehteä tarjoushintaan 2 numeroa hintaan 8,95 tjsp. en ikinä osta noilta yleensä mitään mutta kun kyselin niiin tarjous oli vain kahdesta lhdestä, eikä tilaus jatku automaattisesti. No ok, tilasin ja maksoin... en muista edes mikä lehti oli kyseessä. Piti toisen numeron olle suuri, jossa on kaikki kauden pyörät esitelty.
Koskaan ei lehteä ole tullut. Onko joku muu tilannu ko tuotteen ? jos saisi tietoa että mikä lehti ja myyjäfirma niin voisi soitella ja kysellä perään ?

Oikeasta osiosta en tiedä mutta siirtäkää jonnekin jos väärä paikka.
 
Vähän niin kuin sika säkissä ja tuntemattomalta mieheltä. Eikö siinä laskussa lue sitä firmaa?
 
Ettei ois MP-Maailmasta kyse? Sain samanlaisen soiton joku aika sitten ja muistaakseni se oli ko.lehdestä. Pari kolme päivää ennen tuota soittoa postissa tuli joku näytenumero.
 
Soittelivat mullekin n viikko sitten. Kaks numeroo yhen hinnalla ja siihen katkee tilaus. Ajattelin kokeilla...
MP-Maailma siis kyseessä, katotaan toimiiko.
 
Tervehdys vaan....


Soittipa kaveri mullekin........tein tilauksen....haksahdin!
Kaveri hehkutti noi samat , että tulee joku "paksumpi" lehti ekaks ja toinen nummero vielä lisäksi.
Mutta toisin kävi....ekaks tuli vain lasku ja lehden "mahdollinen" tilauksen alku oli siirretty eteenpäin alkamaan "joskus"?
Soittelin perään, jolloin jokin täti selitti heidän uskoneen minun jo ostaneen lehden jo irtonumerona.....IHMEELLISTÄ VAI?
Peruin tilauksen samassa istunnossa, tuntien ehken minäkin jopa mielihyvää . No voisihan sitä sanoa jopa piruiluksi.
 
Back
Ylös