• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Mistäpäin löytyisi enska/allroad  kamaa??

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Jani-SRI
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Jep... ...Elikkä tuli tuossa tänään ostettua KTM Adventure 640
062802jumpie_prv.gif
Ajokamoja pitäisi vähän katella uusia. Ajo painottuu road ja offroad puolelle (mitä tuolta pyörältä nyt voi odottaa?).

Kävin tuossa tänään katsomassa sinisalon ja diadoran kenkiä. Diadoran Stone2 on aika lähellä oikeaa mallia. Sovitetut crossiSinisalot on liian jäykät. Jalkani on tosi leveä, joten kenkien valinta on usein vaikeaa.. ..Sidin vertebrat kyllä istuvat hyvin jalkaan, mutta kokeilin niitä kesällä kun oli vielä R6 hallussa. Nyt siis leveät enskakengät haussa.

Lähinnä alpinestarin kenkiä kiinnostaisi kokeilla.... ...Malleja Vector, tai sitten tech sarjan kenkä voisi olla hyvä vaihtoehto?? En ole kyllä kumpaakaan vielä kokeillut. Onko kenelläkään kokemuksia kyseisistä popoista, tai muita vaihtoehtoja mielessä??

Kenkien lisäksi kiinnostaisi alpinestarin, sinisalon ja KTM: Powerwear (enska) asusteet, sekä Shoei:n Cross kypärät.


Elikkä asun Kotkassa ja mielessä olisi huomenna (22.12.05)
lähteä sovittelemaan vehkeitä.... ...Kysymys kuuluukin, että mihinkä kannattaisi lähteä sovittelemaan?? Eli missä on valikoimaa??

KTM:n vehkeitä ilmeisesti RacingbikeSidecarissa, vai onko siellä mitään hyllyssä?? Samoja kamoja on myös motukka.Fi verkkokaupassa, mutta pääseekö heidän tuotteita sovittelemaan minnekään??

Voin kyllä lähteä ehkä pääkaupunkiseudullekin, jos ei lähempää kamoja löydy??


Kiitoksia kokemusten jakamisesta, sekä liikkeiden neuvomisesta
bowdown.gif
 
Back
Ylös