• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Mistä PK-seudulta renkaat suoraan hyllystä

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja jraba
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Mistä saisi PK seudulta renkaat "hyllystä "alleasennettua
kun näyttää siltä että liikkeissä ei ole varastoja...ja joutuvat
ensin tilaamaan ne jostain seuraavaksi päiväksi parhaassatapauksessa.100/90-19 ja 130/80-17

jr
 
-Kumiveikko, Veikkolassa. Ei ihan pääkaupunkiseutua, mutta lähellä.
-Allright?
 
Vaikka mainio paikka tuo Kumiveikko onkin, niin on nuo koot vähemmän yleiset, epäilen et ei hyllystä löydy  
wink.gif


Kannattaa soittaa ja kysyä!
Kumiveikko
On yleensä, ainakin arkisin, samaks päiväks hommanu jos ei hyllystä löydy  
thumbs-up.gif
 
Continentalin varasto on Ogelissa ja satun tetämään että sieltä lähtee pääkaupunkiseudulle 2 krt päivässä jakokuormat, ei pitäisi olla mahdoton yhtälö saada samalle päivälle renkaat alle jos nyt edes aamupäivällä on liikenteessä. Noutokin toimii, maksat rengasliikkeeseen ja haet itse varastolta ja asennus sitten jossain.
 
Org Shopin vieressä Prätkäpaja ja naapurissa Bikeworld...
ei oo enää prätkäpajaa siinä. Se on nykyään tattariharjulla jos en aivan väärin muista. Mutta reliatec:ssä nykyään mahdollisuus saada kanssa kumit alle  
062802jumpie_prv.gif
.

Kuten Italowestern kertoo tuolla reliatec foorumilla

"Laitetaanpa nyt tännekin infoa .ORG!WebShopin myymälän uudesta Huolto- ja Rengasasennuspalvelusta, joka helpottaa hiukan pääkaupunkiseudun asennusruuhkaa, eikä tarvitse ORG-Shopin edukkaille renkaille lähteä erikseen asennuspaikkaa etsimään.

Jani Heija hoitaa pyörääsi uudet kumit alle ja huollot ripeästi, edullisesti ja ammattitaidolla. Toukokuussa Jani on paikalla ainakin kolmena päivänä viikossa, eli Maanantaisin, Keskiviikkoisin sekä Perjantaisin klo 12-18, joten noille päiville pystyy helpoiten varaamaan asennus- ja huoltoaikoja. Toki muitakin aikoja voi kysyä tarvittaessa, jos nuo ei käy."

joten kannattaa ainakin tuolta kysellä myös  
smile_org.gif
 
Org! shoppia mitenkään halventaakseni.

Laitan kumit Kumiveikolla.

Toki, tarvi ite aikoihin laittaa, mutta 2 asiaa:

1. Olen Kirkkonummelta ja tykkään suosia paikallisia yrittäjiä.

2. Kumiveikolla Loistava palvelu!

062802jumpie_prv.gif
 
Back
Ylös