Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Kyseessä lienee TT-motorsport, osoite muistaakseni Hautakorventie jotain, sijaitsee Takalaanilan ja Puokkarin välissä. Aattelin käyttää oman Ninjan siel penkissä. Pistän kommenttii ku homma o kuosissa.Joku viisaampi voisi kertoa lisää/mainostaa tuota uutta paikkaa. Kyselin täällä siitä joku aika sitten ja meinattiin ettei penkkiä oltu vielä asennettu?
Käy kysymässä, sillähän se selviää parhaiten. Samalla rahallahan säki niille maksat.tulipa tässä mieleen kun aihekin sopivasti liippaa läheltä, notta mitä oulun seudun pajat meinaa piikkisen säätämäsistä/penkityksestä vai meinaavatko mittään??
Tänään käytin oman thunderacen TT-Motorsportilla testipenkissä(MJP 2000 dyno) ja palvelu oli todella asiallista ja kaveri kerto kaiken mahdollisen eli voin suositella paikkaa kaikille! Testiajossa mitattiin seokset,tehot takaselta ja väännöt joista muistoksi dokumentit ja hintaa oli 60€!!!!Ei paha!Sulla ei ole exup oikein säädöissä jos tuon verta tuli ulos...Tänään käytin oman thunderacen TT-Motorsportilla testipenkissä(MJP 2000 dyno) ja palvelu oli todella asiallista ja kaveri kerto kaiken mahdollisen eli voin suositella paikkaa kaikille! Testiajossa mitattiin seokset,tehot takaselta ja väännöt joista muistoksi dokumentit ja hintaa oli 60€!!!!Ei paha!
Yamaha YZF 1000R -98 aj.46500km (Remus,Factory,K&N)
Maxhp.124,35 takasella
Max nm 96,62
Maxrpm 11700
Kyllähän nuo näyttää ihan suht oikeilta lukemilta, vai paljonko sitä acessa on voimaa? Ja tuolla penkki on kans aika realistinen, ei tietääkseni niitä ++hevosvoimiaSulla ei ole exup oikein säädöissä jos tuon verta tuli ulos...Tänään käytin oman thunderacen TT-Motorsportilla testipenkissä(MJP 2000 dyno) ja palvelu oli todella asiallista ja kaveri kerto kaiken mahdollisen eli voin suositella paikkaa kaikille! Testiajossa mitattiin seokset,tehot takaselta ja väännöt joista muistoksi dokumentit ja hintaa oli 60€!!!!Ei paha!
Yamaha YZF 1000R -98 aj.46500km (Remus,Factory,K&N)
Maxhp.124,35 takasella
Max nm 96,62
Maxrpm 11700
Lähinnä tuo vääntö on sellainen mikä ihmetyttää. Omassani ihan täysin vakiona tehot oli samat, mutta vääntöä 110 Nm. Tämä mitattu Kemin penkissä jossa siinäkään ei ole lahjahevosia tarjolla (ainakaan mitä on vertailtu eri penkkien tuloksia samantyyppisillä mopoilla).Kyllähän nuo näyttää ihan suht oikeilta lukemilta, vai paljonko sitä acessa on voimaa? Ja tuolla penkki on kans aika realistinen, ei tietääkseni niitä ++hevosvoimiaSulla ei ole exup oikein säädöissä jos tuon verta tuli ulos...Tänään käytin oman thunderacen TT-Motorsportilla testipenkissä(MJP 2000 dyno) ja palvelu oli todella asiallista ja kaveri kerto kaiken mahdollisen eli voin suositella paikkaa kaikille! Testiajossa mitattiin seokset,tehot takaselta ja väännöt joista muistoksi dokumentit ja hintaa oli 60€!!!!Ei paha!
Yamaha YZF 1000R -98 aj.46500km (Remus,Factory,K&N)
Maxhp.124,35 takasella
Max nm 96,62
Maxrpm 11700![]()
Muistelen että mun fzr antoi aikoinaa vakio koneella ja oma älämölö pöntöllä jottain 122hv/97mn takis tehoa kemin penkissä.1040 satsilla vääntö kasvoi 107mn paikkeille,samassa penkissä.Lähinnä tuo vääntö on sellainen mikä ihmetyttää. Omassani ihan täysin vakiona tehot oli samat, mutta vääntöä 110 Nm. Tämä mitattu Kemin penkissä jossa siinäkään ei ole lahjahevosia tarjolla (ainakaan mitä on vertailtu eri penkkien tuloksia samantyyppisillä mopoilla).Kyllähän nuo näyttää ihan suht oikeilta lukemilta, vai paljonko sitä acessa on voimaa? Ja tuolla penkki on kans aika realistinen, ei tietääkseni niitä ++hevosvoimiaSulla ei ole exup oikein säädöissä jos tuon verta tuli ulos...Tänään käytin oman thunderacen TT-Motorsportilla testipenkissä(MJP 2000 dyno) ja palvelu oli todella asiallista ja kaveri kerto kaiken mahdollisen eli voin suositella paikkaa kaikille! Testiajossa mitattiin seokset,tehot takaselta ja väännöt joista muistoksi dokumentit ja hintaa oli 60€!!!!Ei paha!
Yamaha YZF 1000R -98 aj.46500km (Remus,Factory,K&N)
Maxhp.124,35 takasella
Max nm 96,62
Maxrpm 11700![]()
Todellakin samat kokemukset täälläkin, penkittämään en tosin bikefoxiin "ehtinyt" jostain syystä..TT-motorsportin Tuppurainen on kyllä pätevä kaveri. Näkee että kaveria oikeasti kiinnostaa tuo homma ja ammattitaitoa löytyy vaikka muille jakaa. Asiakaspalvelusta myös 10 pojoa ja papukaijamerkki.
Vertailuksi Oulun penkeistä : oma pyörä rullasi Bikefoxin penkissä 142 pollea takaselta, TT:n penkki näytti 137... Eli kannattaa viedä Bikefoxille jos haluaa että näyttää paperilla paremmalta...ja tykkää 5 pisteen asiakaspalvelusta![]()