• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Minivilkut.

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja XX
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Mikähän on kun vaihdoin xx:ään taakse minivilkut (polttimo) niin ne vilkkuu nopeammin kun antaa lisää kierroksia koneelle, tyhjäkäynnillä vilkkuu normaali vauhtia.
 
Tarkasta latausjännite, thjäkäynnillä akun/latausjännite huonompi ja nousee kun antaa kierroksia.
Saattaa viitata siis jännitteen muutokseen.
 
Vähän kuullostais et lienee latausvirransäädin menossa. Onko ne minivilkut pienempiwattiset kuin orkkikset?
 
Rekkamasa sanoi:
Vähän kuullostais et lienee latausvirransäädin menossa. Onko ne minivilkut pienempiwattiset kuin orkkikset?
Eikös noissa minivilkuissa mitkä ei ole ledeillä tehty, polttimot on yleensä halogeenit ja samalla teholla kuin normi vilkkupolttimo.
Omassa mopossa näyttäis ainakin olevan.
 
Ei välttämättä. Olen törmännyt jopa viiswattisiin, ei näkyny päivällä paljoa mihkään ja sai f2 sebarin vilkuttamaan nopeasti. En muista enää mistä ostin mut ei ollu ebaystä.
 
Back
Ylös