• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Miksi pitää rekisteröityä eri osioihin erikseen?

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja kyosho
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
miks pitää rekisteröityä jokaiselle sivuille erikseen, ensin shoppi sit chat, eikö vois laitaa yhden rek koko sivuille? ei tartis rek. kymmenen kertaa sammalle sivulle

Anteeksi! Ja Kiitos!
inlove.gif
 
Vet jalat suusta
tounge.gif
, tota mäkin oon ihmetelly.
Luulis ton nyt onnistuvan yksilläkin tunnuksilla
biggrin.gif
 
turhaan näpytellä pitkiä, jaarittelevia otsikoita ja alaotsikoita, kun yhdellä vajaallakin sanalla pärjää?

biggrin.gif
 
Seuraavat tahot ovat aivan erillisiä tahoja ja sivustot sijaitsevat täysin eri palvelimilla:

Moottoripyora.org -sivusto: MotOrg Ry (voittoa tavoittelematon yhdistys)
.ORG! Webshop : Reliatec Oy (Kaupallinen yritys)
Shoppi.fi (myy orgin paitoja jne): SLM Finland Avoin yhtiö (Kaupallinen yritys)

Vaikkakin väritykseltä ja layoutilta näyttää että kaikki olisivat yhtä suurta perhettä niin näin ei ole, shoppi.fi ja reliatec hoitavat omaa liikentoimintaansa orgin "brändillä" ja jokainen omalla palvelimellaan omilla softilla jne.

Chatin ja esim kuvagallerioiden rekisteröityminen erikseen johtuu siitä, että noissa käytetään erillisiä toisten henkilöiden koodaamia valmissoftia. Orgin väen itsensä koodaamiin juttuihin pääsee ihan yhdellä rekisteröitymisellä (foorumin rek), näitä itsetehtyjä ovat mm linkit, visa, ry:n tiedot / lomakkeet.
 
Back
Ylös