• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

männät

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja kawaltd440
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
tämmöinen pyörä löytyis itseltä kawasaki ltd 440 -82 pikku customi pyörä
biggrin.gif
harmikseni on koitunut tähän malliin takomäntien löytäminen :/ pyörään olis tarkoitus turbo laittaa.. muitakin osia on ollut nihkeästi saatavilla. et linkkejä kehiin!! kiitos jo etukäteen : )
 
Tuo ei lie paras aihio turbotukseen, voiteluvammat tuhoavat kampuran ikää myöten vakiotehoillakin. Osat ovat todella harvassa tuohon malliin, valitettavasti.
Aika letkuhan tuo oli ajaa aikoinaan itelläkin, hommaa suosiolla isompi, jos virittää haluat.
 
ei siitä kumminkaa kisapeliä olla tekemäs
biggrin.gif
tarkotus olis vähän vain tehoa lisää.. kun turbo pyöriä ei oo tullu hirveemmin vastaan kadulla. "olis sellanen värkki jota ei joka jätkällä ole"
 
Jepjep.

Power: 27.00 HP (19.7 kW)) @ 7000 RPMPower: 27.00 HP (19.7 kW)) @ 7000 RPM

Kyllä tuota kannattaa turbolla kutitella.
 
Back
Ylös