• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Madallussarjan poisto

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Palekastro
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Minkäslainen projekti on madallussarjan poisto? Olen yhdestä pyörästä tekemässä kauppaa, mutta kuskina on ollut pienempi nainen ja pyörässä on madallussarja. Itselleni ei ole tarvetta.
 
Riippuu täysin pyörästä ja toteutuksesta. Voi olla tehty iskarin sisään tai sitten linkustoon erimittaiset koiranluut. Tai iskarin kiinnityspisteek siirto. Keula voi olla vaan laskettu kolmioista läpi tai holkitettu sisältä.
 
Jos tuo on tehty koiranluilla ja etuputkien nostolla kolmioista, niin muutokseen menee ehkä tunti.
 
Google tietää ja asiasta löytyy videoita esim. haulla "kawasaki z 650 lowering kit installation" ja siitä eteenpäin.
Kun löytää oikeat hakusanat niin kyllähän videoita on tehty aiheesta kuin aiheesta.
 
Back
Ylös