jotenki siihe rakastunu jo kevariaikoina
Oman kokemuksen mukaan seeppari on todella helppo ajaa, ovat käytökseltään erittäin sivistyneitä ja mukavia. Vastaa kaasuun pehmeästi ja teho tulee tasaisesti. Mutta samalla ne on aikas tylsiä. Jotenkin fleguja. Asenteettomia.
Tää on just tätä vetomiesten puhetta
Ne vetää noista cepareista kaiken irti ja vielä ei tunnu missään. Vetomiehillä on lemmikkinä koirasusi tai dobermanni, meillä vässyköillä kultainen noutaja
Meille vässyköille riittää tollanen yllätyksetön ja tylsä mopo kun kalsaripyykkiä riittää ihan oman ajelun aiheuttamien "tilanteiden" kanssa
Eikun joo, CBR:t koosta riippumatta on aina tunnettu neutraaleina, anteeksiantavina ja helppoina ajaa. Tämän kun lisätään yleisesti hyvä luotettavuus ja yllämainituista syistä erittäin suuret myyntimäärät niin onhan toi F4i vähän sellanen 600-luokan Toyota Corolla. Sillä kuitenkin vietiin vielä vuonna 2002 Supersport luokan maailmanmestaruus R6:n ja
6R:ien nenän edestä eli kyllä sellaisella radallakin kerkeää.
Erittäin osuva vertaus, cebari on just niinku kultanen noutaja
Mun 6R on kuin palveluskäyttöön jalostettu (sota-ja poliisikoirat) saksan paimenkoira. Sillä on halu miellyttää omistajaa ja se tekee täsmälleen kuten ohjaaja haluaa, mutta on pyydettäessä aggressiivinen ja suorittaa annetut tehtävät erittäin suurella asenteella. Ja nauttii siitä.
Bleidiä en tässä mitenkään morkannut, että lepo vaan
Enkä kusiaistakaan. Jos siitä tykkää niin hienoa, mutta mä en oikein innostu siitä, eli en ostaisi omaksi mopoksi. Vetomies kerkee laitteella kuin laitteella, siitä se ei ole kiinni.