Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
eli kannattaako tukkia ennen penkitystä?Tehon lisäyksestä mitään tiedä mutta säätäminen onnistuu paremmin kun tuo järjestelmä on tukittu.
KCA n Tukkii tehonmittauksen ajaksi yleensä penkittäjä itse esim. lukkopihdit tms. Lyö itse tukkoon vaan turha harpäke tai pois kokonaan silloin täytyy tukkia venttiilikoppaan jääneet reijät ja mopo muutaman gramman verran.Ilman KCA n tukkimista tulos dynossa voi heitellä hyöty on,,,,,,,,,,,eli kannattaako tukkia ennen penkitystä?Tehon lisäyksestä mitään tiedä mutta säätäminen onnistuu paremmin kun tuo järjestelmä on tukittu.
Mä tein ohuesta metallista lätkät, jotka sitten sijoitin niiden alumiinisten palojen alle. Kiristyy tasaisesti noiden avulle, omilla pulteillaan eikä pääse vuotamaan.Elikkäs noi venttiilikopan päällä olevat luukut avataan ja siellä laitetaan pakokanaviin "tukkeeksi" metallin palat? ja sitten toi pikku letku tukitaan.