• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Klassikon kanssa tekniikka ongelmia.

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja trj
  • Aloituspäivä Aloituspäivä

trj

Liittynyt
9.6.2009
Sijainti
jyväskylä
En tiedä onko tää nyt ihan oikea paikka kysyä, mutta nyt on lähes pakko, koska täältäkin taatusti löytyy motoristeja kenellä on se toinenkin kaksipyöräinen kultti-ajoneuvo, eli PAPPATUNTURI. Tiukkapipot kerkesikin jo vetäseen porot sieraimiin? Pilkata nyt tätä meidän moottoripyörä voorumia, saatana pelle!

Että oliskohan jollakin hyviä vinkkejä mistä esim. netistä löytyis räjäytyskuvat kyseisestä masiinasta kun itselläni se on ollut pitkät ajat hyllyssä osina, moottori täysin purettuna, ja pitäishän se jo laittaa lopultakin kesän rientoihin ja baanalle.
062802moto_prv.gif


Ei voi millään muistaa joka nippelin oikeaa järjestystä kyseisestä tekniikan riemuvoitosta.

Tarttis välillä vaihtelua suzukin ajelulle. Vähän niinkuin pääsis vieraissa käymään? Tunturin rattiin tässä tekis välillä miehen mieli. (parasta mitä mies/nainen voi tehdä housut jalassa?)
biggrin.gif


Kiitos ja kumarrus.
 
Back
Ylös