• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Keihin CVK34, mistä varaosia?

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja JeTi
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Liittynyt
19.1.2010
Sijainti
Tampere
Pyöräni on kawasaki er-5 '98 ja ilmeisesti siinä on juurikin tämä Keihin CVK34 kaasari. Viikonloppuna ois tarkotus avata kaasari ja putsata se kun on alkanu tulviin. Tuli mieleen että jos siellä on kulumaa tms. niin mistähän uusia osia sais?

smile_org.gif
 
Jees vikakin löytyi, joku helkatin heinänkorsi neulaventtiilissä! Nyt takasin kasatessa tuli vaan semmonen robleema eteen että kohokammion tiiviste "venähti" ja sitä ei saanu paikalleen enää. Saaks noita tiivisteitä mallia stormilta/motonetistä yksinään vai tartteeks ostaa joku "Repair Kit 2000!" tyyppinen ratkaisu?
biggrin.gif
 
Back
Ylös