Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
hoplaa sanoi:saako bensaasaako ilmaa. Se ultra pesu ei aina auta jos se kuivannu bensa eli suolat jumahtanu suuttimiin / kanaviin niin ei auta kun rassauas
Mikeyx sanoi:Auttaako ryyppy asiaan?
hoplaa sanoi:saako bensaasaako ilmaa. Se ultra pesu ei aina auta jos se kuivannu bensa eli suolat jumahtanu suuttimiin / kanaviin niin ei auta kun rassauas
Mikeyx sanoi:Kun ryyppy auttaa, niin silloin normaalia reittiä pitkin ei pääse tarpeeksi polttoainetta.
Joko siellä on kakkaa kanavissa tai seosruuvit on kierretty liian tiukalle. Näin siis jos tukehtuminen tapahtuu heti kaasua raotettaessa.
mikaetm sanoi:Ok, pitääpä käyttää uudestaan pesurissa
hoplaa sanoi:tuli mieleen että onko kumikurkut kunnolla kiinni / paikoillaan . Sen voi tarkistaa ruuttaamalla esim pilotspreitä tai jarru cleaneria tai jotain helvetin hyvin palavaa sinne kumi kurkujen suuntaan, selvii jos ilmavuoto, niin ottaapi niitä kierroksia hetken vähän enempi. Muuten vaihdoitko uudet bensat.