• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Kawa VN Kokoontuminen tiistaisin

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja tapo
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Varmaankin hyvä virkistää muistia siitä tiistaista, eli kokoontuminen VN Väinöillä klo 18..perään voi laittaa halukkaiden viestit, jotta saadaan käsitys keitä on tulossa mukaan ja paikkahan oli  
kynttila.gif


Kokeiltasko vaikka tiistaisin klo 18.00 ?

...ja ketkä ei paikkaa entuudestaan tiedä niin hieman opastusta:
Bembölen kahvitupa sijaitsee Kehä III:n ja Vanhan Turuntie risteysmaisemissa kehän sisäpuolella.

Kehältä vanhaa turuntietä Leppävaaran suuntaan ja siinä huoltiksien kohdalla vasemmalla näkyy mäellä yli 200 vuotta vanha punainen puutalo. Siitä vaan yläpihalle parkkiin.
 
Sopu sijaa antaa. Saman henkistä (custom) porukkaa ne on jammulaisetkin, no problemo  
033102beer_1_prv.gif


Mukana ollaan...
 
Mukana ollaan. Ei huono, vaikka jammulaiset olisivatkin samaan aikaan.  Vois olla jopa mukavaa tsiikailla puolin ja toisin eri malleja...
Ehkei kuitenkaan sullouduta mukaan Harrikoiden aikaan...

Nyt alkaa kuumottamaan jo aika rankasti!
062802moto_prv.gif
 
kokoontuminen 800 Väinöillä...
Sen verran tarkentaisin et kaikki väinöt kuutioista riippumatta siis tervetulleita, eikös vaan? Ei pelkästään 800. Mun puolesta vaikka enskatkin mukaan ja tällä en nyt siis tarkoita enduroita vaan niitä EN mallisia "pikku" kawoja.

Itsellä siis VN750 ja olisihan se kiva katsella niitä "isojakin" VN vehkeitä vaikka ottaahan se jo mielenrauhan päälle edes katsella semmoisia
biggrin.gif
...tahtoo itsellekkin
bawling.gif
wink.gif
 
kokoontuminen 800 Väinöillä...
Sen verran tarkentaisin et kaikki väinöt kuutioista riippumatta siis tervetulleita, eikös vaan? Ei pelkästään 800. Mun puolesta vaikka enskatkin mukaan ja tällä en nyt siis tarkoita enduroita vaan niitä EN mallisia "pikku" kawoja.

Itsellä siis VN750 ja olisihan se kiva katsella niitä "isojakin" VN vehkeitä vaikka ottaahan se jo mielenrauhan päälle edes katsella semmoisia
biggrin.gif
...tahtoo itsellekkin
bawling.gif
wink.gif
Sorry..että mun tekstit oli vähän harhaanjohtavia..laitoin ne tekstit korjaten...tottakai kaikki mukaan..no problemos! Kelit muuten alkoi nyt lämmetä!!!!!
062802jumpie_prv.gif
 
Kelit alkaa näyttämään melko vastustamattomilta
cool.gif
, siitäkin huolimatta oma väinö taitaa lähteä liikkeelle vasta kesäkuun alusta ja sinne asti ajelen ilmeisesti honda VT:llä...

Kertokaas kokoontumiseen ilmoittautuneet milloin otatte/otitte pyörän ajoon? ...ja kertokaas myös jos/kun kawoja on paikalle kokoontunut 2 tai useampia?

Jos sit näätte ennen kesäkuuta punamustan hondan siellä pörräävän niin elekee pliis muiluttako
crazy.gif
wink.gif
biggrin.gif
 
Ajossa pyörä on ollut nyt 5-päivää ja mukana jopa ehkä jo seuraavassa kokoontumisessa Bemböle:ssä. Lämmön puolesta on ihan ok jo ajella mutta pölisee melkoisesti vielä...varsinkin näin avo potalla.
 
Kaksi päivää ajettu. Kyllä tuntu mukavalta. Bembölessä käydään tsekkaamassa tilanne tiistaina 25.4. josko aikataulut sallii.
 
Jorkin kanssa oltiin Väinöillä paikalla. Eipä tupakaan ole vielä kesäajassa, ei vielä saatu kahvia 18:00 jälkeen.

Siis 2 Väinön "letka" lähti Bodom-järven ympäri ajelemaan. Lisääkin vielä mahtuu...
 
Joopa joo, muutama ainakin vielä mahtuu tien tukkeeksi, viimeksi ei tullut vielä kunnon ruuhkaa.  Muuten oli mukavaa.
062802moto_prv.gif
062802moto_prv.gif
 
Kawa x
062802moto_prv.gif
062802moto_prv.gif
...se on jo hyvä alku!

Itse korkkasin ajokauden hondalla toissapäivänä, voi sitä tunnetta
sport05.gif

Maltan tuskin odottaa että pääsen taas omalla väinöllä ajeleen...
 
Tänään oli ainakin
062802moto_prv.gif
062802moto_prv.gif
062802moto_prv.gif
062802moto_prv.gif
   VN:ää ja EN:ää paikalla. Muitakin pyöriä oli huomattavasti enemmän. Kyllä se tästä lähtee.
Kuppila suljetaan edelleen klo 18:00, mutta äitienpäivän jälkeen alkaa olemaan auki klo 20:00.
Taas oli paikalla mukavaa seuraa 1½ tunnin miellyttävälle rupatteluhetkelle.
 
Joo..leppoisaahan se oli, tuli muuten kuultua muutama aika hyvä vitsikin siinä lomassa..kyllä se tosta alkaa rullaamaan!!
033102beer_1_prv.gif
 
Mites kävi tällä kertaa, oliko Väinöjä?
Olis kiva saada joka kerrasta aina jotain raporttia siitä miten homma etenee ja samalla pysyis tämä topikkikin sen verran esillä et muutkin väinön onnelliset omistajat sen huomaisivat.

Itse en vieläkään ikävä kyllä selviytynyt paikan päälle mut paikalla kyllä ollaan heti kun ei esteitä saapumiselle ole.
 
Back
Ylös