• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

IU-ajelumaanantai 20.7. klo 18.00

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja iku1
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Itä-Uudenmaan ajeluilta alkaa maanantaina 20.7. klo 18.00 Kuninkaanportin Shelliltä. Kokoontuminen mielummin ennen ko. hetkeä.

Merta nähdään vilauksin mutta pääsuunta on muualle, joku "legendaarinen" pätkä saattaa reitille sattua. Yhtään kilometriä uutta tietä ei tätä varten kuitenkaan ole rakennettu, joten jokunen tuttukin mutka saattaa matkan varrella olla. Parisataa kilometriä mittariin kajahtaa.

Pidetään vauhti asiallisena joten rookiet, matkapyörät ja pariskunnat pysyvät hyvin mukana.

Säätietotusta seurataan, tämän hetken pitkä ennuste näyttää poutaa, joten se ehtii vielä kahteen kertaan muuttua.

062802moto_prv.gif
062802moto_prv.gif
062802moto_prv.gif


sport05.gif

 Iku
 
Säätietotus lupailee sen verran epävakaata keliä, että jätetään ajelut toiseen kertaan.

Tää on sitä paitsi jo saanut päivän annoksen huberia ulkoisesti, nää ulkotyöt on siitä mukavia
tounge.gif


Jos seuraavalle maanantaille on kiinnostuneita niin viestiä tähän, laitan oman ketjun pystyyn kun vähintään yks on ilmoittautunut.

sport05.gif

Iku
 
Back
Ylös