• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Honda cbr 1000 rr 2008

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Makke70
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Vaihtelin pyörään tulpat ja irroitin tyhjäkäynti moottorin kokoamisen jälkeen kierrosluku nousee 4000k/min
Olisko kellään vinkkiä mikä olis pielessä.vikavalo ei pala käydessä map anturin alipaineletkun kun irrottaa niin kierrokset laskee
 
Voinemme lähteä siitä, että uudet tulpat eivät ole ongelman syy. Jäljelle jää siis tk-moottorin irrottaminen ja takaisin asentaminen. Olisiko tullut ilmavuotoa?
 
Imuvuotoja etsitty ei löytynyt toisellakin tk moottorilla tekee samaa
Hyvin lähtee käymään käy muutaman sekunnin 2000k/min sitten nousee n.4000k/ min
Onkohan tuossa tk moottorissa tietty asetus/ kalibrointi?
 
Back
Ylös