
Rakennellut kopterit, customit, caferaaserit ja fighterit tantereella lauantaina 16.6. Tilaisuuteen on vapaa pääsy! Paikkana toimii jälleen hyväksi havaittu Kaivarin Merisatamanranta.
Näyttelypyöriä otetaan vastaan noin klo 9:30 alkaen, tuo pyöräsi jos suinkin mahdollista ennen kello 11:00. Lievä myöhästyminen ei kuitenkaan sulje Sinua pois näyttelystä. Tärkeintä on saada näytille reilusti mp-rakentelun riemua! Palkintojen jako alkaa kello 15:30.
Yhteistyötahojemme myötämielisyyden ansiosta hellimme sarjojen palkinnonsaajia pystin lisäksi ojentamalla mammonaa vähintään yhteen kainaloon, ellei jopa molempiin. Lähes 30 yritystä ovat intoutuneet tilaisuuden sponsoreiksi ja yhteistyökumppaneiksi! Näytteilleasettajille on tarjolla myös välipalaa.
Päivän vaihdos aiempien kertojen sunnuntailta lauantaille sallii paitsi ostosretkeilyn niin myös show:n jälkeisen kyläilyn ja virkistäytymisen esimerkiksi pitäjän talleilla.
Eli reteesti tonteille lauantaina 16.6, hyvän asian puolesta! Itse tapahtumassa päivystävät tietenkin MMAF:n aktiivit, ja nyt kun heidät on vapautettu lippusiiman venytyksestä ja vastaavista välttämättömyyksistä, niin aikaa jutella harrastajakunnan kanssa lienee hyvin.
Lisätietoja: http://www.mmaf.fi/forum/index.php?topic=113.0