• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

HD Sportster

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Marcel
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Näyttää olevan varsin yleistä, että porautetaan 883 tonnikaksisataseksi. Onko pyörien tekniikassa ja osissa siis todella ainut ero tuo sylinteritilavuus? Jos on, niin porattu 1200 on siis suoritusarvoiltaan alkuperäistä 1200 vastaava, tai ainakin suunnilleen. Onko näin?

Onko 2000 luvun Sporissa jotain tiettyä vuosimallia jota kannattaisi suosia tai vältellä?

Onko eri Sportstereiden, Custom, Roadster, R...ym. mitä niitä nyt onkaan.. Minkälaisia eroja huippuväännön suhteen? Tonnikaksisatasissa siis.

Kettu kuittaa...
 
Back
Ylös