• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Haussa imukupeilla toimiva tankkilaukku

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja FinTuono
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Olen kuullut että moisia olisi olemassa ei vaan ole tullut missään vastaan. Onko kellään kokemuksia imukuppi kiinnitteisistä laukuista? Ja mistä kannattaisi kysyä saatavuutta?
 
Näyttäs ainaski olevan www.motomarket.fi
062802moto_prv.gif

Laukku on Givi merkkinen
 
Louisilta Moto-Detail (tuotenro 10025431) 49,95 €.
Sisältää sekä imukuppi, että magneettikinnityksen, niin ja sadehupun.

Laukun kuva alapuolelta:

10025431_720_DET05_FR_08.JPG


Sekä päältä:

10025431_720_DET04_FR_08.JPG


Sitten taas jos syynä moiseen tarpeeseen on muovitankki, niin Heinolta Bags-Connection laukku (tankinkorkin-kaulus kiinnitys).

Malleja on montaa eri kokoa...

prod_ql_tankrucksaecke_teaser_2.jpg
 
Sitten taas jos syynä moiseen tarpeeseen on muovitankki, niin Heinolta Bags-Connection laukku (tankinkorkin-kaulus kiinnitys).

Malleja on montaa eri kokoa...

prod_ql_tankrucksaecke_teaser_2.jpg
Komppaan tätä. En katsoisi imukuppiviritelmiin päinkään, kun mopossa
on tällainen Engage XL:

IMG_3869.jpg


IMG_3864.jpg


(Päällä on Lidlistä ostettu karttatasku)

Tuo tankin "hevosenkenkään" kiinnitys on aivan loistava.
Tankki ei naarmuunnu, laukku on TODELLA helppo ja nopea
kiinnittää ja irrottaa, ja pysyy ihan taatusti paikallaan.
 
Vanha keskustelu, mutta tarpeellinen;

Onko kokemuksia tuollaisista imukuppilaukuista? Tarve olisi moiselle, koska "tankki" on muovia. B-Connection ei käy, sillä "tankin" päällä ei ole korkkia.. Saa olla pienikin.
 
Mulla on tuo Louisin Motodetail laukku, josta Köpi tuolla ylempänä mainitsi. Joku 10tkm se toimi ihan hyvin ja sitten alkoi imukupit pitää pikkuhiljaa vähän huonommin, vaikka koitti pitää pinnat ja imukupit puhtaana. Kyllä se silti hintansa väärti on (nyt näyttäis olevan 59,95). Ise asiassa choppasin sen ja liimasin kiinnitysalustan ja laukun väliin levyn ja pulttasin tuon bags connection sähkörinkulan tankin korkkiin ja vastakappaleen tuohon laukkuun. Sisälle laitoin tupakansytyttimen pistokkeen. Hyvin pelittää ja voi ajossa latailla kännykkää tms.
 
Back
Ylös