Jep. No kyllähän tuo tietty siltä kuullostaa että sinne pakokaasua menis, mutta jos kerta moottori muuten käyttäytyy hyvin, niin jotenkin epäilen. Itsellä nimittäin kyllä myöskin paisuntasäiliö roiskii jonkunverran, mutta se nyt on normaalia lämpimän ja paineistetun nesteen käyttäytymistä.
Unohdin totaalisesti huoltomanuaalin, mutta on se minulla tosiaan työkoneella. Imutin sen kyllä jostain linkistä minkä löysin mp-talli threadin alta pari viikkoa sitten. Mutta yritän maanantaina viimeistään saada sen johonkin tungettua kuten tuli aikaisemmin luvattua.
Onko se joskus tosiaan voinut käydä niin kuumana että se olisi kannantiivisteen tuhonnut tai jopa kannen vääntänyt vinolle ? Flekti ollut rikki ?