• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

GSX-F satulan päällinen

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja P.A.
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Eli ideana olisi laittaa toiseen satulaan geelipehmuste verhouksen alle. Muuten kaikki onkin jo kunnossa, mutta uusi satulan päällinen puuttuu.
Kysynyt olen TuusMotorista ja Stormilta, ja molemmista tarjottiin ei-oota...
sad_orig.gif

Onko ideoita mistä vois vielä kysellä??
 
Verhoilijalta. Todennäkoisesti maksaa apout parikymppiä. Pariin mopoon tullut verhoilutettua ja erittäin tyytyväinen olen ollut. Keinonahkaa ja Etolan tuote taitaa olla suosittua. Onnistuu toki itsekin jos onnistuu
wink.gif
 
Verhoilija taitaa tosian olla ainoa vaihtoehto, mutta toi pari kymppiä taitaa olla aika alakanttiin arvioitu... Tiedä tuota, pitää ruveta kyselemään.
Etolan keinonahkaa yritin siihen satulan päälle asetella/venytellä, mutta satulan muodot on kyllä sellaiset, ettei siitä ilman ompelukonetta selviä  
tounge.gif
ja sit meneekin jo sormi suuhun...
Sepä oliskin ollut liian helppoa, jos olis saanut jostain tarvikkeena valmiin päällisen...
 
Jos sulla on uudempikoppainen äffä, niin siihen ei irtopäällistä taida saada mistään. Joskus kyselin ´05-malliseen Mp-Saloselta, niin sanottiin että saa vain koko satulaa. Hinta oli muistaakseni jotain 300 ekua. Vein penkin verhoilijalle ja taisi maksaa 70e.
 
Back
Ylös