• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

etupään ääni

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja kawa63
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
helloy kaikki zx6-r 636 05 omistajat kyselisin kyseisestä ongelmasta
joka tulee kun painat etupään alas ja kun tulee suunnan vaihdos ylös niin sinä vaiheessa kuuluu napsahtana ääni ja kun nostat ohjaustankosta joka kerta kuuluu sama ääni vaimeana. onko vinkkejä
bowdown.gif
wink.gif
 
Just eile selvittelin samaa asiaa suzukista kylläkin rm-z 450 mut siel oli ohjauslaakerissa väljää, tiukkas vaan ni siihe loppu naputtelu
 
Broidi pähkäili joskus samaa, koska senkin pyörä piti/pitää samanlaista. Mun mielestä se on yleisempikin asia tossa kawan mallissa, mut ei kai mitään vakavaa. Joku tietävä varmaan osaa sanoa jotain faktaakin mistä johtuu. Mut ilmeisesti kuuluu etupumpuista.
 
Back
Ylös