• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Dippasin nahkahanskan kytkinnesteeseen

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Twini
  • Aloituspäivä Aloituspäivä

Twini

tl1000r heebo
withstupid.gif



Eli kytkinnesteen (DOT4) tarkistus juuri ennen ajoon lähtöä ja onnistuin dippaan pari sormee nahkahanskasta nesteeseen.
Ajon jälkeen tuli vähän yllätyksenä kun sormenpäät oli mustat eikä lähteny pesemälläkään, kuluu sitten parissa päivässä pois.

Nyt on jo muutaman ajon jälkeen ruvennu kyllästyttään, pitäiskö vaan marssia kauppaan hakeen uudet vai onko jotain tehtävissä?
 
Kokeile josko lähtisi Break cleanerilla/ raskaan kaluston Pine linellä (laimennettu) pahimmat sisältä ja ulkoa. Sen jälkeen pesu miedolla saippualla, huuhtelu ja dippaat sormen nahkarasvapurkkiin.
Niksipirkka suosittelee laitettavaksi kumihanskasta leikattu sormenpää hanskan sisälle, se estää sormen värjäytymisen.
biggrin.gif
 
Back
Ylös