Mahtaisiko jostakin saada dainesea tai jotakin muuta ratanahkaa mittatilauksena ja mitähän mahtaa kustantaa?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Pari vuotta sitten oli tästä puhetta toisessa ketjussa ja joku/jotkut tilasi mittatilausnahat tuolta. Kommentteja tilaajilta?
Itse ajan nyt kolmatta kesää mittatilauksena tehdyllä gimotolla.Pari vuotta sitten oli tästä puhetta toisessa ketjussa ja joku/jotkut tilasi mittatilausnahat tuolta. Kommentteja tilaajilta?
Meinaat että ihan dainesea saisi? Onko mitään hajua hintatasosta?Kohta myös RM Heinolta ja ihan oikeasti mittatilauksena ammattilaisen mittaamana. Noi omat mittaukset ja nettitilaukset ei aina vältttämättä osu ihan kohdalleen.
Näitä Gimoton ratapukuja aika monet .orgilaiset ratailijat nykyisin käyttää, joten ilmeisesti ovat hyviä. Itsekin jossain vaiheessa harkitsin, mutta löysin sitten hyvän valmispuvun. Mittojen ottamista itsekin meinasin teettää ammattilaisella - ite mittaamalla kun ei välttämättä osu kohdalleen, kun ei ole silmä mitenkään harjaantunut hommaa hoitamaan. Hintaa ei varmaan mittojen otolla paljoa ole, joten siihen tuskin homma kaatuuItse ajan nyt kolmatta kesää mittatilauksena tehdyllä gimotolla.Pari vuotta sitten oli tästä puhetta toisessa ketjussa ja joku/jotkut tilasi mittatilausnahat tuolta. Kommentteja tilaajilta?
Puku istuu kuin nakutettu ja olen siihen edelleen todella tyytyväinen. Suosittelen kyllä!
Mitat kävin otattamassa ammattilaisella ja niiden perusteella sitten tarjous ja tilaus. Oma puku on kaksiosainen, lehmännahkaa ja extrana hihojen tuuletusaukot. Niin, ja onhan se vielä naisten malli, en tiedä vaikuttiko se hintaan. Kotiin kuljetettuna puku tuli maksamaan 990e. Onhan se kalliimpi kuin valmispuvut, mutta mun mielestä hintansa väärti.
-iitu
Edit. kirjootusvihreet!
Itse kävin otattamassa mitat Eurobikerilla (Hki). Soitin sinne ja selvitin asian ja kysyin, että sopiiko 20e tällaisesta työstä ja heille se oli ok. Riippuu tietysti myös paljon kuinka hyvät mittausohjeet nettimyyjältä saa, kun ei siinä auta edes ammattilainen mittaaja, jos ohjeet on puutteelliset.Hintaa ei varmaan mittojen otolla paljoa ole, joten siihen tuskin homma kaatuu![]()
Vaimolle hommattiin ja hyvä tuli. Tosin kannattaa varata reilusti aikaa (toimitusaika venyi luvatusta).Myöskin Eurobiker myy Sweepin nahkoja mittatilauksena. Sivujen mukaan hintaa tulee 200-300 enemmän kuin valmispuvulla. Meinasin itse ostaa sieltä, sitten joskus, kun on rahaa. On ainakin varmasti sopiva puku. Samapa se on siinä vaiheessa maksaa pari sataa enemmän, kun menee kuitenkin noin tonni.
Talvella tilasin, kuusi viikkoa meni ja puku tuli kotiin.Pari vuotta sitten oli tästä puhetta toisessa ketjussa ja joku/jotkut tilasi mittatilausnahat tuolta. Kommentteja tilaajilta?