• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

D-lukitus

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja orzaq
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Mulla on vähän vaikeuksia ton D-lukituksen kanssa kun en saa sitä kireelle että mites se pitäs kikkailla niihin metallilenkkeihin? Oma logiikka ei siihen riitä. Jos joku osaisi selittää nii kiitän etukäteen, itse kun pistän lenkin kii niin se jää löysäksi kuin mummon *****.
bowdown.gif
 
Ensin molempien lenkkien läpi, sitten uloimman (leuasta katsoen) ulkopuolelta ja sitten sisemmän sisäpuolelta. Vedä nauhan päästä kireälle.
 
Molempien läpi, alta ympäri ja ekan läpi uudestaan niin että toka jaa lenkin sisään, vetäsy nauhan päästä ni menee kireelle
smile_org.gif
 
Ja sitten vielä tuo kuvassa näkyvä punainen painoneppari kiinni nii ei tarvii ihmetellä mikä/kuka naputtaa......
biggrin.gif
 
Kiitos Kiitos, nyt pysyy kypärä hyvin päässä, saatoitte juuri pelastaa nuoren miehen hengen!
 
Back
Ylös