• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Corona huolto Honda cb 1000rr

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja finn
  • Aloituspäivä Aloituspäivä

finn

Aina rakentelu mielessä....
MotOrg ry jäsen
Tällä hetkellä espanjassa ulkonaliikkumiskielto seuraavat 15 pv, joten ehdin varautua huoltohommiin. Oma kellarikomero ahdas, mutta saan pyörän sopivasti väännettyä tiloihin. Alusta saakka olin jo suunnitellut, että tässä tilassa suurin osa huolloista ja korjauksista suoritetaan.
Edessä ovat keulan ja jarrujen huolto. Keula purettuna ja huomenna varmaan huolettuna paikoilleen. Hyllyssä Firebladen jarrusatulat, niin voin myöhemmin huoltaa alkuperäiset jarrusatulat. Samalla totesin, että jarrupalat aivan finaalissa. Kyllä täällä vuoristossa jarrupalat kuluvat ihan eri lailla kun Sipoon suorilla.

Yritin ladata kuvia mutta ei onnistunt. Yritän oman servein kautta.

orgtalli.jpg
 
On kyllä niin ns kärpän tällissä pyörä ettei mitään rajaa. :D Ilmeisesti pysynyt pystyssä kuitenkin.

Jäisi itsellä huoltohommat viimetinkaan Espanjan ilmastossa, ei paljoa ruuvaaminen kiinnostaisi.
 
Back
Ylös