• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Apua päätökseen! CB1000r vai Z1000 -10

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Temppu78
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Terve,

Apua tarvittaisiin päätökseen!
Joko CB1000R tai Z1000 uusi malli.

Molemmat mallit miellyttää silmää ja on hyvät ajaa mulle, mutta... Ei osaa päättää!

Kaiken maailman perustelut ovat nyt suureksi avuksi kun molempia ei voi ostaa... Kiitos!
 
Järkisyyt menee Hondalle, pitempi takuu, karvan verran halvempi...

Muuten kyllä itse valitsisin Kawan, on enemmän tehoa(en tosin itse ainakaan huomannut ajossa mitään eroa...), ja ulkonäkökin miellyttää ehkä vielä vähän enemmän kuin Hondan.

Mulla olis tosin CB myynnissä, jos kiinnostaa... ;)
 
Mahtaako olla se "kullan"värinen laitettu CB1000R joka nettimotossa?
smile_org.gif
 
Honda.

Kawassa on muovihimmeleitä sen verran runsaasti, ettei oikein istu silmään.

Kuva kertokoon loput....

main481.jpg
 
Fast Bike (June 2010) oli nakutesti, mukana Ducati monster 1100, Honda CB1000R, Triumph speed triple 1050, Kawasaki Z1000 ja KTM Super Duke.

Pisteitä jaettiin

Ducati 6/10
Honda 7/10
Triumph 8/10
Kawa 8/10
KTM 9/10

Heidän mielestään ei siis ole mitään merkittävää eroa noiden kahden pyörän välillä mikä tietysti on odotettavissakin kun tusinajapseista on kysymys.
 
Back
Ylös