• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Alastaro 12.6.2014 - 13.6.2014 (to-pe)

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja vertzu
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Tänään oli mainio päivä treenata sadekeliajoa. Muutama tunti sadetta, mutta muuten "normaali kesäkeli".

Minua mietitytti, miksi nopeita eikä keskiryhmäläisiä kovin montaa radalla näkynyt!!

Tiukat mutkat tuli tänään otettu superkertoimella. Vielä pitkä kausi edessä......

Huomenna vaan radalle vaikka Esterin Per....
 
Laitettu viestiä ratavastaaville ja Shyhanderille, en pääse paikalle ja lippuvuoro pitäisi hoitaa.. Karenssia odotellessa.. :(
 
Olis sit yx jässärihintanen hitaan ryhmän lippu tarjolla. NollaNeljäsataa456698.:cruising:
 
Ny ei naurata... Ois se GW:n paatti ollut oikeasti paras kulkuneuvo.
 
JMH sanoi:
Ny ei naurata... Ois se GW:n paatti ollut oikeasti paras kulkuneuvo.

Täytyy sanoa et ekaa kertaa ei harmittanu olla töissä ratapäivien aikana.. :P Toivotaan että orgin sadekiintiö täyttyi näistä päivistä ja jatkossa ratapäivillä paistaa aurinko :D
 
Jepjep.
2 päivää oltiin Alastarolla.
Säästyi bensaa, säästyi renkaat. Ei tarvinnut edes kamoja purkaa kärrystä.
Kätevää! :p
 
Puhelin löytyi, nyt ei harmita enää mikään! Tai no, vähän enemmän olisi voinut ehtiä ajamaan... :grin:
 
Sadekelinrengas-neitsyys menetetty tänään. Mukavaa kun oli rata vuokrattu ihan omaan käyttöön. Tai siis siltä se tuntui. Yhden setin sai ajella ihan yksin ja muutenkin nopeammassa ryhmässä kävi päivän aikana varmaan viisi pyörää radalla.. Voisi sanoa että ei tungosta. :D
 
Vettä, vettä, mutta kuivuihan se lopulta sen verran, että ajamaan pääsi. Meni just kuten yr.no ennusti. Ajot loppui takarenkaan hajoamiseen. Johan tuolla tulikin tuhat kilometriä täyteen. :;):
 
Joku oli unohtanut vihreän/harmaan lippiksen alastaron toimistolle. Jos kaipailet, löytyy tampereelta tai seuraavan kerran .Orgin päiviltä Alastarosta.
 
Sadegummi neitsyys meni. N 40 kierrosta päivän aikana ja kivaa oli. Välillä vain näytti siltä, että päivä menee piloille kuivumisen takia:right:
Oli jännää ajaa toistakymmentäkin kierrosta samalla setillä. Kuivalla kun jaksaa sen 3 ja kunto loppuu:jpstyle:
 
Eihän tuo ihan turha reissu kuitenkaan eilen ollut. Pari settiä sai fiilistellä kohtalaisen kuivaa alastaron rataa ja kosteella radalla oli hyvä harjotella yläkropan käyttöö, mikä oikeestaan olikin itselläni päivän teema.
 
Ajotaito II:een osallistuneet, kurssin kehittämiseksi tarvittaisiin teidän mielipide kokemastanne. Palautelomake on tässä.

Kiittäen.
 
Hannula sanoi:
Ajotaito II:een osallistuneet, kurssin kehittämiseksi tarvittaisiin teidän mielipide kokemastanne. Palautelomake on tässä.

Kiittäen.

HUOM Kurssilla olleet!!! Arvostaisimme suuresti palautetta koulutuksesta, että voisimme kehittää sitä entistä paremmaksi. Vielä ei ollut tullut yhtään vastausta. Ja vastatahan voi täysin anonyymisti.

Terveisin:
Toinen koulutusvastaava.
 
Tämä palautehommeli ei sitten mennyt ihan putkeen, vaan yksi vipu oli väärässä asennossa eikä tämän kurssin palautteet ole tulleet perille asti. Arvostettaisiin suuresti jos viitsitte tehdä uusiksi. Koskee kaikkia kursseja Botniaringistä 30.5 alkaen (ei esim. Ajotaito I).

Kiittäen jälleen.
 
Back
Ylös