• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Ajotreeni-ilta, osa 1: hitaat harjoitukset

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Hannula
  • Aloituspäivä Aloituspäivä
Jos joku peruuttaa niin voin tulla tilalle..
smile_org.gif
sport05.gif
 
Tuu vaan, jos vielä kerkeet. Ollaan täällä Eläintarhan nesteellä ja lähetään tästä 18:45 eteenpäin. Yks vielä mahtuu, jos tohon aikatauluun ehtii.
 
Näkyhän siellä ihmisiä olevan. Kävin Nesteellä kattelemassa ja oishan sitä voinu tosiaan iteki tulla mukaan mutta piti lähteä kotiin selvittelemään vähän vakuutusasioita ja pesemään pyörää. Keskiviikkona sitte suunta kohti Botniaringiä.
 
Kiitoksia vetäjille. Opetus oli lyhykäisyydessän selkeä, asiapitoinen ja tempo oli hyvä. Onneksi ei tullut lähdettyä takki auki; olisi ollut nolo loppu. Pirun mukavaa, kun jannut jotka nuo jutut oikeasti/oikein osaavat, viitsivät muillekin opettaa.
Kiitoksia tosiaan ja ne munkkikahviolutlupaukset lunastetaan jossain vaiheessa.
bowdown.gif
sport05.gif


PS. mielellään mukana myös jatkossa
 
Kiitoksia antoisasta koulutuksesta. On se outoa opetella ajamaan hiljaa, kun enemmän keskittynyt siihen kuinka pääsee lujaa  
tounge.gif
Mutta samoja asioita molemmissa.
Oli myös aivan loistavat kurssikaverit.

Minä myös jatkossa mukana, jos vaan mahtuu mukaan ja aikatauluihin sopii.
 
Hieno ilta. Hurjasti kiitoksia kaikille vetäjille.  
062802jumpie_prv.gif
 
bowdown.gif
Melkein onnistuin jopa oppimaan jotain, ja se on aika paljon se!

Ilman muuta jatkossa mukana!

Edit: siis melkein oppiminen johtuu kovasta umpipuusta pään kohdalla, ei koulutuksesta.
 
Kiitos kaikille mukavasta illasta, erityiskiitos tietenkin vetäjille jotka viitsivät jakaa osaamistaan muille.
bowdown.gif


Olen pitänyt itseäni hyvänä hidastelijana liikenteessä mutta oli taas hyvä huomata, että hidas ajo on oikeasti taito jota kannattaa harjoitella. Tosin en nyt yöllä viitsinytkään harjoitella pihalla naapureiden yöunien vuoksi. Kenties aamuseitsemältä töihin lähtiessä voin sen tehdä.

Kun kerta toisetkin niin minäkin osallistuisin mielelläni seuraavaan koulutusiltaan.
 
Kivaa oli, saattaa jopa olla että sitä oppikin jotain......... jos vain puupäähän jotain jäi  
tounge.gif

Oli sen verran kivaa että seuraavallakin kerralla mukana, ny vaan joutu poistumaan takavasemmalle etuajassa että kerkis töihin.
 
Huh, loistava ilta takana! Kiitosta vetäjille ja seuralle, ehdottomasti mukana myös seuraavana treeni-iltana jos aikataulut natsaa ja mukaan mahtuu.  
cool.gif
 
<table border="0" align="center" width="95%" cellpadding="0" cellspacing="0"><tr><td>Koodi esimerkki </td></tr><tr><td id="CODE">


kiitos kaikille kouluttajille, ollaan jatkossakin mukana:)
[/QUOTE]
 
Kiitokset myös ilmeisen motivoituneelle porukalle, tekemistä ja kehittymistä oli ilo seurata.
smile_org.gif


Ensi kerralla sitten jarrutellaan.
 
Back
Ylös