• Tervetuloa uudistetulle moottoripyora.org -foorumille! Onko ongelmia? Palautetta? kerätään tähän ketjuun kootusti asiat. Mikäli et pääse ketjuun kirjoittamaan, voit myös olla sähköpostilla yhteydessä. Teknisen tuen sähköposti löytyy yhteystiedot -sivulta. Mikäli et pääse kirjautumaan, yritä ensin salasanan palautusta.

Ahvenisto Ti 15.5. 10-18

  • Keskustelun aloittaja Keskustelun aloittaja Juutana
  • Aloituspäivä Aloituspäivä

Juutana

YCC #666
MotOrg ry jäsen
Moderaattori
Tässä ketjussa julkaistaan tietoa Ahvenistolla tiistaina 15.5. järjestettävästä ratapäivästä.

Ajoaika alkaa 10.00, ilmoittautuminen klo 09.00 ja ensimmäinen ajajakokous järjestetään klo 09.30. Toinen ajajakokous järjestetään klo 11.30 eikä ensimmäisestä ajajakokouksesta myöhästyneet pääse ajamaan ennen kun ovat osallistuneet toiseen ajajakokoukseen.

Ahvenistolla on 95dB meluraja joka moottoripyörän tulee läpäistä päästäkseen radalle. Melunmittaus järjestetään välittömästi ajajakokouksen jälkeen.

Liput tapahtumaan Kaupasta . Muista myös tutustua ratapäivien toimitusehtoihin.

Liputtajavuorot:
[table="width: 500, align: left"]
[tr]
[td] Aika[/td]
[td]Portti[/td]
[td]Lippu1[/td]
[td]Lippu2[/td]
[/tr]
[tr]
[td]10-12[/td]
[td]R6Kaitsu [/td]
[td]Pete [/td]
[td]MR[/td]
[/tr]
[tr]
[td]12-14[/td]
[td]Muukka[/td]
[td]_T_[/td]
[td]Dealhill[/td]
[/tr]
[tr]
[td]14-16 [/td]
[td]Pupu[/td]
[td]Jami1978[/td]
[td]Hulivi1[/td]
[/tr]
[tr]
[td]16-18[/td]
[td]R1iivattu[/td]
[td]Akiva[/td]
[td]Vorde[/td]
[/tr]
[/table]

Tiuso varalla
 
Viimeksi muokattu:
Tänne pitäisi tulla pienryhmäohjaukseen, nyt jo kauhistuttaa toi aikasin aamulla herääminen :)

Toivottavasti ei sada...
 
Pitää katsoo, jos olis keliä käydä moikkaamassa tuttuja paikan päällä :jpstyle:.
 
Onko joku lähdössä pk-seudulta pakulla tms. Ahvenistolle, jos saisi pukit, lämppärit yms. siinä kyydissä paikalle?
YV tavoittaa.
 
Mölyonkelmien johdosta lipputtajan paikka tarjolla, hitaaseen... :crash:

edit: rakennettu killeri vakioputkeen, tullaan kokeillee onnistuko... :right:

Keimolassa huomenna aamulla :orgmp3:
 
Viimeksi muokattu:
Hannula mainitsi jotain Keimolan Nesteestä, kellonaikaa en ole nähnyt? Mutta jos vaikka kasin aikaan on lähtö, niin mä lähden himasta sillon ja yritän osua possujunaan Nurtsin liittymästä.
 
Lipunmyynti on suljettu kaupassa, mutta kaikkiin ryhmiin mahtuu vielä ajelemaan. Paikanpäältä on saatavissa lippuja.
 
Millai melunmittaus? Tossa Kotkassa kun ei minkäänsortin kiekkarundia ole, ja perstuntumalta en sitä tohon 4500 saa? Pitääkö tässä vielä lähtee kaupoille?
 
ZaDi sanoi:
Millai melunmittaus? Tossa Kotkassa kun ei minkäänsortin kiekkarundia ole, ja perstuntumalta en sitä tohon 4500 saa? Pitääkö tässä vielä lähtee kaupoille?

Elikkä pyörissä missä ei ole kierrosluku mittaria niissä kierrosluku arvioidaan korvakuulolta. Et maininnut mikä Kotari sulla on mutta vaikka joku esim. Super Duke Yoshin putkilla ilman lisä killereitä hönkii sen verran raikkaasti ettei radalle lie asiaa.
 
ZaDi sanoi:
Ihan 450 exc kyseessä. Kuten totesin niin vakioputkilla.

Eiköhän tuo läpi mene. Toki 100 varma en uskalla olla. Välillä tuntuu että tähtien asentokin vaikuttaa mittaustulokseen. :jpstyle:
 
Back
Ylös