Käytät vanhentunutta selainta. Se ei välttämättä näytä tätä tai muita verkkosivustoja oikein. Sinun pitäisi päivittää tai käyttää vaihtoehtoista selainta.
En puhu 7 vuoden kokemuksesta.
En väitä olleeni seitsemää vuotta .org rekisteröityneenä jäsenenä.
Olisin yhtähyvin voinut kirjoittaa kymmenen vuoden aikana tai koko elämäni aikana eikä vieläkään olisi ollut asia virhettä.
Tolla 7 vuodella siellä lauseessa ei ollut kovinkaan suurta...
Minua näin myöhässä lukijana kiinnostaa mikä se asiallinen viesti oli, vai oliko vain sinusta ja/tai kirjoittajasta asiallinen kirjoitus hetkellä.
Ja jos jotain kiinnostaa miksi minua kiinnostaa niin sen takia että kokonaisuus kärsii kun viestejä poistetaan.
Ps. olen itse poistanut omia...
Minulla on semmoinen kutina että joissakin henkivakuutuksissa olisi kolme vuotta oltava hengissä ennenkuin itsemurhista ropsahtaa rahhoo edunsaajalle.
Tämä tieto perustuu siihen että makselin ko. korvauksia noin 24 vuotta sitten. Eli onhan tossa ehdot muutaman kerran kerinnneet matkalla muuttua...
Yleensä motoristi käsitetään henkilöksi joka
- aiheuttaa kaksipyöräisellä moottoroidulla kulkuvälineellä kovan häiritsevän äänen ja säännöistä piittaamattomana ajelee turhanpäiväisesti siellä missä oikeat normaalit ihmiset haluaisivat nauttia luonnon rauhasta.
- ryöstelevät vanhuksilta...
Eikös jossain lainpykälässä ole kohta jossa sanotaan että ajonopeus on sovitettava sen muisesti että hallitsee ajoneuvon.
Siis jos ei ole varma että ajoradalla seuraavassa mutkassa ei ole hiekkaa pitää hiljentää vauhtia ennen kuin saapuu sinne mutkaan.
Mutta jos hallitsee myös soralla ajon voi...
Minä taas kuulin että kuudentunnin välein herätellään että ei välitöntä hengenvaaraa.
Toki voi olla että molemmat ollaan oikeassa, mutta silloin hoitohenkilökunta on väärässä.
Ei ole suojatietä mutta tien ali menee tunneli se olis ollut aika turvallinen. Tunnelin kohdalle ei kolaripaikalta kovinkaan pitkä matka. Suurin piirtein kivenheiton päässä.
Aika pahan väittämän heitit. Koska pysytyn ennakoimaan tulevat vastaukset aikomiini väittämiin jotka eriävät käsityksestäsi käsitellä kahta toisiaan tukevaa asioiden ja tilaiteiden hallintaa niin fyysillä kuin henkiselläkin tasolla.
En välttämättä tarkoita että vastauksen kirjoittaja olisi...
Minusta suuret ylinopudet on parempia kuin pienet, koska jos kaatuu 120 vahdista niin se että henki lähtee on huomattavasti pienempi kuin jos vauhtia on vaikka 240 km/h. Eipä jää muille motoristeille kalliita hoitomaksuja maksettavaksi.
Ja tämä on hyvä muistaa jos ajat ylinopeutta sen verran...
Mistä voit tietää että ajoi ylinopeutta.
Ainakin 80 luvun alkupuolella autokoulussa opetettiin että ajoneuvon nopeutta on mahdoton arvioida silmämääräisesti edes sivulta katsottuna.
Jos kaksi ajoneuvoa kulkee samaan suuntaan niin voidaan tehdä havainto että toinen kulkee lujempaa kuin toinen...
Uskon että suhde on jotain seuraavan suuntaista.
Kuvitellaan että . org on 1000 käyttäjää, tämän osion lukisi joka kymmens eli 100. joka kymmenes viitsii kommentoida jotain eli 10.
Yksi näistä 10 laittaa tekstin kun hänen mielestään se kuuluu tänne. Sitten tulee toinen joka kommetoi kuuluuuko...