Käytät vanhentunutta selainta. Se ei välttämättä näytä tätä tai muita verkkosivustoja oikein. Sinun pitäisi päivittää tai käyttää vaihtoehtoista selainta.
Täällä lappeenranta imatra akselilla oon kyllä nähny toinen toistaan tyhmempää pitkäkilpistä... Kerran citymaasturin kattoluukusta nous joku 100 vauhdissa tähyilemään. Kummasti meni telkkä pönttöön ku vetäsin viiksestä lasolia :)
Minkälaista ääntä porukan vaihteisto pitää vaihtaessa. Itsellä pamahtaa lähes kaikki vaihteet ehkä ei isoimmat mutta joskus menee pienemmätkin hiljaa paikoilleen. Öljyinä ollu bel-ray, motul, ja nyt castrol.
Mulla menee siis jokainen vaihde epämielyttävästi kolahtaen ja vauhdissa kuulee. Ei siis kytkin kunnolla irrota. Vieläkö pitäis öljyjä kokeilla vai raapaista pintaa syvemmältä. Hyviä vinkkejä kiitos.
Paljon maksoi toi sinun motuli. Miul tais olla 15w-40 eli se 5100. Toimii ehkä huonommin ku bel ray exp:llä joka oli 10w-40. Oisko seuraavaksi kokeiltava jotain 10w-50.
Hieno pätkä mut uudella pinnalla kurveissa jonkun verran pieniä kiviä. Jatkoin vielä museotietä haminaan joka tuntui lähes pelottavalta aloittelijan taidoilla haminasta sitten normi reittiä taavettiin ja sitten vettä alko sataa niin .... Eilen.
Itsekkin uutena 08 z omistajana olen huomannut saman. Öljyt viimeeksi vaihtanut imatran ph MOTO entinen suni 12 000 km hollossa nyt taulussa + 15 000 ehkä käytetty bel-rayta tai jotain.. kaveri taas suositteli koittamaan motulia.