Käytät vanhentunutta selainta. Se ei välttämättä näytä tätä tai muita verkkosivustoja oikein. Sinun pitäisi päivittää tai käyttää vaihtoehtoista selainta.
Oliko jollain antaa neuvoa, miten kuristaminen tapahtuu ja miten se olisi todistettava konttorilla kyseisen pyörän kohdalla?
Ittellä ei oo mitään hajua asiasta, kun ei ole tarvinnut miettiä ikinä moisia asioita, mut poitsulle pitäis nyt värkätä kuristettu malli..
Mulla on firman 4 asennusautossa gps:n pohjautuvat seurantalaitteet. Hintaa tulee puhelinliittymän ja laitteen kuukausimaksusta kuukauteen noin 35e alv0%.
Laite ottaa tidostoihinsa puolen minuutin välein tapahtumat, mm. sijainnin, rajut kiihdytykset ja jarrutukset, etc.
Voin seurata ajoneuvoja...
Isot kiitokset kaikille parenemis toivotuksista
Nyt olen kotona, mutta erittäin vahvan kemiallisen lääkityksen alla. Koskee joka paikkaan aivan saatanasti. Kuvasivat varjoaineilla magneettikuvassa, ettei ollut sisuskaluja rikki, kaikki sielläkin kunnossa.
Puhelimen liikkeiden perusteella olin...
Alppinestarin puvussa olevat selkä, rinta, kyynärpäät ja olkasuojat. Lekuri oli ainakin sitä mieltä, jos ei ollut noin hyvin suojattu, olisi käynyt pahemmin. Tiiä sit. Siinä oli hakkuuaukko minne lensin ja löin pään kantoon..
Hjc otti kopsut hyvin vastaan ja Alpinestarin nahat kesti repeämättä
No, asialla on hyväkin puoli, nyt ei tarttee valvoo ja odottaa pala kurkussa poikaa kotiin, ajetaan nimittäin samalla pyörällä.
Kun tulin tajuihin, konttasin tien laitaan ja olin siinä kontallaan heiluttaa kättä, kun ohi meni...
Murtumia ei onneksia ole missään, pelkkiä lihasvauriota. Ottivat tarkkailuun, kun olin hyvän aikaa tajuton, enkä tapahtuman jälkeen tiennyt maailman menosta mitään..
Hyppäsi kettu kurvissa eteen ja vaistomaisesti väistää hän. Eli pyörää pystyyn ja kas kummaa, latu ei enää riittänyt.. nyt maataan selkä paskana keskus-sairaalassa lääkityksen alla ja firebladesta voi rakentaa talvella figterin
Tarinan opetus, aja aina päin älä väistä
Ja sitten kun löydät ne oikeat puristuslukemat, ei kannata ruveta viiltää ranteita auki, jos Bilteeman mittarilukemat ei täsmää niihin..
Kuten s&s sanoi, pääasia on, että ne lukemat on sillä mittarilla, millä mittaat, tasaisia sylintereiden välillä.
Sit ei muuta kun Vetomiehen ehdottama puristusten mittaus; jos on yhdessä puristukset selvästi heikommat, voi olla kiertokanki vääntynyt
Jos ei ole puristusmittaria, mittaa tulpan reiästä, miten korkeella mäntä käy, esim. työntömitalla. Niiden pitäis tulla kaikkien kurkistamaan yhtä ylhäällä..
Vesijetin ja moottorikelkan koneista on saatu hyvin vedet upotuksen jälkeen pois, kun ottaa kaikki tulpat pois ja pyörittää konetta startilla niin kauan ettei tule enää vesisumua.
Tulpat sitten kiinni ja ajamaan