Viimeksi luotua sisältöä käyttäjältä CBRrr

  1. CBRrr

    Minkä valmistajan tehoputken omistat?

    Arrowin highpipe "kisaputkisto"..
  2. CBRrr

    Vilkkurele cbr900?

    ainakin -98:ssa on mittaritaulun takana..
  3. CBRrr

    Mistä löytyy..

    Mistäpäin honda cbr 900 -98:a löytyy tasasuuntaaja? Kiitos jo etukäteen
  4. CBRrr

    Jännitteen säädin..?

    No sitten vois olettaa että vika ei ole säätimessä, koska akulta mitattu jännite noin 5000 kierroksella oli jotakin 14v:n luokkaa..? Korjatkaa jos olen väärässä..
  5. CBRrr

    Jännitteen säädin..?

    Eli mistä voi tietää (mistä mitata) että onko jännitteen säädin rikki? Mitkä on yleisimpiä oireita?
  6. CBRrr

    Millaisella Hondalla ajelet?

    CBR 900rr -98 ,ajettu karvan yli 50tkm
  7. CBRrr

    CBR 900:n vilkkurele..

    Alkoi toimimaan kun vaihdoin kuormasta riippumattoman releen..kiitos neuvoista!
  8. CBRrr

    CBR 900:n vilkkurele..

    Eikö tuon ilmiön pitäisi korjaantua myös releen vaihdolla..vois kokeilla sitä ensin koska tuli hätäpäissään rele jo ostettua.
  9. CBRrr

    CBR 900:n vilkkurele..

    Eli mistä löytyy cbr 900 vm -98 vilkkurele? Olisi tarkotus vaihtaa rele, jotta ledivilkkujen vaihdosta johtuva kiivas vilkutustahti saatais normalisoitua..
  10. CBRrr

    Slipari+suuttimet

    Tarviiko vaihtaa suuttimet, jos laittaa pyörään sliparin ja mitä voi pahimmillaan seurata jos ei suuttimia vaihda? Itselläni on cbr 900 -97 jossa BOS oval slipari eikä ole tietoa onko pöntön vaihtaja laittanut myös uudet suuttimet.
  11. CBRrr

    Mitä papereita tarvii tuontipyörää rekisteröidessä

    Eli olen tuomassa cbr:ää ruotsista, joten mitä papereita tarvin tullauksen ja rekisteröinnin kanssa suomen konttoreille? Mitä e-hyväksyntä tai muita todistuksia tarvin ja mistä niitä saa?
Back
Ylös